lankytinos vietos varėnoje
Dalintis

Varėna – tai Dzūkijos krašto širdis, garsėjanti ne tik grybais ir uogomis, bet ir unikaliu kultūriniu bei gamtiniu paveldu. Čia galima atrasti autentiškus Lietuvos kaimus, pasivaikščioti gamtos takais, aplankyti istorines vietas ir susipažinti su senaisiais amatais. Varėnos apylinkės ypač tinka tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasinerti į gamtos apsuptį.

Kelionę po Varėną galima planuoti pagal savo pomėgius – čia ras ką veikti tiek istorijos mėgėjai, tiek gamtos entuziastai. Vieni svarbiausių lankytinų objektų – Merkinės piliakalnis, Čepkelių raistas, Ūlos akis ir net paslaptingoji Merkinės piramidė. Be to, šiame krašte gausu muziejų, kurie supažindina su dzūkų gyvenimu, bitininkystės tradicijomis ir garsiais Lietuvos rašytojais.

Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt įspūdingiausių lankytinų vietų Varėnos rajone, kurias verta aplankyti tiek savaitgalio kelionės metu, tiek ilgesnių atostogų Dzūkijoje metu.

Merkinės piliakalnis ir apžvalgos bokštas

Merkinė – vienas seniausių Lietuvos miestų, kurio istorija siekia XIV amžių. Tai buvo strategiškai svarbi vieta, stovėjusi prie Nemuno ir Merkio santakos, o Merkinės pilis kadaise buvo gynybinis bastionas prieš kryžiuočius. Šiandien Merkinės piliakalnis – tai ne tik istorinė vieta, bet ir viena įspūdingiausių apžvalgos aikštelių Dzūkijoje.

Užkopus ant piliakalnio atsiveria nepakartojama panorama – vingiuojantis Nemunas, Merkys ir aplinkiniai miškai. Tai viena geriausių vietų tiek saulėtekiui, tiek saulėlydžiui stebėti. Netoliese esantis Merkinės apžvalgos bokštas leidžia pakilti dar aukščiau ir iš 26 metrų aukščio pamatyti dar platesnį Dzūkijos kraštovaizdį.

Ką verta žinoti prieš lankantis?

  • Piliakalnis lengvai pasiekiamas tiek automobiliu, tiek pėsčiomis, o prie jo yra įrengtos stovėjimo aikštelės.
  • Apžvalgos bokštas yra atviras visus metus ir nemokamas.
  • Tai puiki vieta ne tik grožėtis gamta, bet ir sužinoti apie Merkinės istoriją, kurią pasakoja informaciniai stendai.

Merkinės piliakalnis ir apžvalgos bokštas – vietos, kurios suteikia galimybę pasimėgauti tiek istorija, tiek įspūdinga Dzūkijos gamta.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/Merkin%C4%97s_piliakalnis

Čepkelių raistas ir pažintinis takas

Čepkelių raistas – didžiausia pelkė Lietuvoje ir viena unikaliausių gamtos teritorijų visoje šalyje. Tai ne tik gamtos paminklas, bet ir valstybinis rezervatas, kuriame saugomos retos augalų bei gyvūnų rūšys. Čepkelių raistas yra dalis Dzūkijos nacionalinio parko, o jį tyrinėti galima lankytojų takais arba su gidais organizuotose ekskursijose.

Ši pelkė susiformavo prieš 8000 metų ir iki šiol išlieka natūralia, žmogaus beveik nepaliesta teritorija. Čia galima pamatyti unikalias aukštapelkes, senovinius pušynus, gerves, erelius ir net vilkus. Vaikštant specialiai įrengtu mediniu pažintiniu taku, lankytojai gali iš arti susipažinti su šios vietovės ekosistema ir pajusti ypatingą gamtos ramybę.

Ką verta žinoti prieš lankantis?

  • Lankytojų centras yra Marcinkonyse, kur galima sužinoti apie rezervato ekosistemą ir užsisakyti ekskursiją su gidu.
  • Pažintinis takas yra apie 1,5 km ilgio ir veda per pelkės pakraštį, leidžiant pasigrožėti šlapynėmis ir reta augalija.
  • Kadangi tai rezervato teritorija, lankytis galima tik su leidimu arba lydint gidui, kad būtų išsaugota natūrali gamtos pusiausvyra.

Čepkelių raistas – tai vieta, kur galima pasijusti atitrūkus nuo civilizacijos ir iš arti stebėti vieną seniausių gamtos kampelių Lietuvoje.

Daugiau informacijos: https://vstt.lrv.lt/lt/

Ūlos akis ir Ūlos skardžiai

Varėnos rajonas garsėja ne tik miškais ir pelkėmis, bet ir nuostabiais upių slėniais bei paslaptingomis versmėmis. Viena iš įdomiausių gamtos vietų čia – Ūlos akis. Tai natūrali šaltinio versmė, trykštanti iš smėlingo Ūlos upės šlaito. Šios versmės dugnas nuolat keičiasi, nes iš po žemės kylantis vanduo juda, išplaudamas smėlį ir sukeldamas optinę iliuziją – atrodo, tarsi akis mirksėtų.

Legenda pasakoja, kad senais laikais šioje vietoje gyveno išmintinga būtybė, kuri stebėjo praeivius ir, jei jie būdavo geri, versmės vanduo turėdavo gydomųjų savybių. Iki šiol vietiniai tiki, kad šaltinio vanduo turi ypatingų galių – jis gaivus, švarus ir tinkamas gerti.

Visai netoli Ūlos akies driekiasi Ūlos skardžiai, kurie yra viena įspūdingiausių Dzūkijos nacionalinio parko panoramų. Šie smėlingi šlaitai atveria puikų vaizdą į Ūlos upę, vingiuojančią per miškus ir pievas. Tai ideali vieta tiek lengviems žygiams, tiek trumpam sustojimui gamtoje.

Ką verta žinoti prieš lankantis?

  • Ūlos akis pasiekiama tik pėsčiomis – reikia nueiti apie 1 km miško takeliu.
  • Vanduo šaltinyje yra itin tyras ir geriamas, tačiau maudytis jame nerekomenduojama.
  • Ūlos skardžiai puikiai tinka sustoti ir pasigrožėti kraštovaizdžiu – čia įrengtos poilsio aikštelės su suolais.
  • Geriausia vietą aplankyti vasarą arba rudenį, kai upė yra žemame lygyje ir lengviau pasiekiama.

Ūlos akis ir skardžiai – tai puiki vieta tiems, kas mėgsta mistiškas gamtos vietoves ir nori patirti nepakartojamą Dzūkijos gamtos dvasią.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%AAlos_akis

Marcinkonių etnografinė sodyba ir Čepkelių rezervato muziejus

Marcinkonys – vienas didžiausių Lietuvos kaimų, išlaikęs autentišką Dzūkijos dvasią. Tai puiki vieta susipažinti su tradiciniu gyvenimu, senaisiais amatais ir regiono kultūra. Marcinkonyse įsikūrusi etnografinė sodyba yra gyvas dzūkiško gyvenimo muziejus, kuriame galima pamatyti, kaip gyveno vietiniai žmonės prieš šimtmetį.

Sodyboje išlikę senoviniai mediniai pastatai, autentiški baldai ir buities reikmenys. Čia vyksta edukacinės programos, kurių metu galima išbandyti tradicinius dzūkų amatus – duonos kepimą, bitininkystę ar net senųjų audimo technikų mokymus.

Visai šalia veikia Čepkelių rezervato muziejus, kuriame lankytojai gali sužinoti apie didžiausią Lietuvos pelkę – Čepkelių raistą. Muziejuje pristatomos pelkių ekosistemos, retų paukščių ir augalų gyvenimo ciklai, taip pat interaktyvios ekspozicijos, leidžiančios „pajusti“ gamtos ritmą.

Ką verta žinoti prieš lankantis?

  • Muziejus ir sodyba yra atviri visus metus, tačiau geriausia apsilankyti pavasarį arba rudenį, kai vyksta edukacinės programos.
  • Į Čepkelių rezervato muziejų verta užsukti prieš kelionę į patį rezervatą – čia galima gauti gidų patarimų ir sužinoti, kaip saugiai lankyti pelkes.
  • Marcinkonių apylinkėse yra daug pažintinių takų, todėl verta skirti laiko ir trumpam žygiui po Dzūkijos miškus.

Marcinkonių etnografinė sodyba ir Čepkelių rezervato muziejus – tai vietos, kurios leis ne tik iš arčiau pažinti dzūkų kultūrą, bet ir suprasti, kokia svarbi šio regiono gamta.

Daugiau informacijos: https://dnp.lrv.lt/lt/informacija-lankytojams/etnografine-sodyba/

Liškiavos bažnyčia ir vienuolyno ansamblis

Liškiava – tai mažas, bet istoriškai reikšmingas kaimas ant Nemuno kranto, garsėjantis savo įspūdinga Švč. Trejybės bažnyčia ir vienuolyno ansambliu. Tai viena gražiausių barokinių šventovių Lietuvoje, traukianti tiek istorijos, tiek architektūros mėgėjus.

Bažnyčia buvo pastatyta XVII a. pabaigoje, kai čia įsikūrė dominikonų vienuoliai. Jos interjeras išsiskiria puošniais barokiniais altoriais, freskomis ir unikaliu XVII a. bažnytiniu menu. Be to, čia saugomas išskirtinis reliktas – vienuolio mumija, kurią galima pamatyti bažnyčios rūsiuose.

Kuo dar ypatinga Liškiava?

  • Netoli bažnyčios galima rasti senovės piliakalnį, kuris byloja apie čia egzistavusią gynybinę pilį.
  • Nuo Liškiavos atsiveria įspūdingi Nemuno vingiai, todėl tai puiki vieta ne tik istorijos, bet ir gamtos mylėtojams.
  • Vasaros sezono metu iš Druskininkų į Liškiavą kursuoja laivas, suteikiantis galimybę pasiekti šią vietą plaukiant Nemunu.

Praktinė informacija:

  • Bažnyčia ir vienuolynas lankytojams atviri visus metus, tačiau ekskursijas po rūsį geriausia užsisakyti iš anksto.
  • Liškiavos apylinkėse yra puikios vietos piknikams ir trumpiems pasivaikščiojimams, todėl verta skirti daugiau laiko aplinkos tyrinėjimui.
  • Artimiausias didesnis miestas – Druskininkai, todėl šią vietą galima aplankyti kaip dalį ilgesnės kelionės po Dzūkiją.

Liškiavos bažnyčia ir vienuolyno ansamblis – tai vieta, kurioje dera istorija, dvasinė ramybė ir nuostabi gamtos aplinka, todėl ją verta aplankyti tiek kultūros, tiek poilsio mėgėjams.

Daugiau informacijos: http://www.liskiavosparapija.lt/

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus Subartonyse

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus yra ypatinga vieta literatūros mėgėjams ir tiems, kurie domisi Lietuvos kultūriniu palikimu. Šis muziejus įsikūręs rašytojo gimtinėje – Subartonyse, Varėnos rajone. Būtent čia prabėgo rašytojo vaikystė ir formavosi jo pasaulėžiūra, vėliau atsispindėjusi kūriniuose.

Muziejuje galima pamatyti autentiškus baldus, rankraščius, knygas ir kitus asmeninius rašytojo daiktus. Taip pat čia eksponuojama informacija apie Vinco Krėvės-Mickevičiaus kūrybą, jo veiklą ir gyvenimo istoriją. Rašytojas savo darbuose vaizdavo Lietuvos praeitį, mitologiją ir kaimo gyvenimą, o jo kūriniai, tokie kaip „Skirgaila“, „Dainavos šalies senų žmonių padavimai“, yra laikomi lietuvių literatūros šedevrais.

Kodėl verta aplankyti?

  • Tai viena geriausiai išsilaikiusių memorialinių sodybų Lietuvoje, kuri leidžia pajusti autentišką XIX a. kaimo gyvenimą.
  • Muziejuje galima sužinoti daugiau apie Vinco Krėvės-Mickevičiaus kūrybą ir jos poveikį lietuvių literatūrai.
  • Aplink sodybą plyti gražios gamtos vietovės, kur galima ramiai pasivaikščioti ir pajusti Dainavos krašto dvasią.

Praktinė informacija:

  • Muziejus atviras lankytojams visus metus, tačiau geriausia apsilankyti šiltuoju sezonu, kai aplinka atrodo dar įspūdingiau.
  • Ekskursijas galima užsisakyti iš anksto, o gidai papasakos ne tik apie rašytoją, bet ir apie vietovės istoriją.
  • Netoliese galima aplankyti ir kitas Varėnos rajono lankytinas vietas, todėl muziejų galima įtraukti į platesnį maršrutą.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus – tai vieta, kur susitinka istorija, literatūra ir dzūkiškas paveldas, todėl jį verta aplankyti tiek norintiems pažinti rašytojo gyvenimą, tiek tiesiog pasimėgauti autentiška Lietuvos kaimo atmosfera.

Daugiau informacijos: https://www.merkinesmuziejus.lt/

Drevinės bitininkystės muziejus Musteikos kaime

Musteikos kaime įsikūręs Drevinės bitininkystės muziejus – unikali vieta, kurioje galima susipažinti su seniausiais medaus gavybos būdais ir išmokti daugiau apie tradicinę bitininkystę Lietuvoje. Tai viena iš nedaugelio vietų šalyje, kur dar išliko autentiškos drevės – natūralūs aviliai, kuriuose bitės gyveno dar prieš kelis šimtmečius.

Dzūkijoje bitininkystė visada buvo svarbi veikla, o Musteikos kaimo apylinkėse išsaugoti senoviniai kelminiai aviliai bei medžių drevės, kuriose buvo laikomos bitės. Muziejuje lankytojai gali sužinoti, kaip bitininkai kadaise kopė į aukštus medžius, kaip buvo prižiūrimos bitės ir renkamasi medus be modernių priemonių.

Ką galima pamatyti ir sužinoti muziejuje?

  • Senovinius drevinius avilius, kuriuose bitės gyveno dar prieš šimtus metų.
  • Bitininkystės įrankius ir metodus, naudotus tradicinėje medaus gavyboje.
  • Gidų pasakojimus apie bitininkystės istoriją, bitininkų gyvenimo būdą ir bites kaip svarbią ekosistemos dalį.
  • Edukacines programas, kuriose galima išbandyti medaus sukimo procesą ar net paragauti vietinio, tradiciniu būdu surinkto drevinio medaus.

Kodėl verta aplankyti?

  • Tai unikali galimybė pamatyti, kaip atrodė bitininkystė dar prieš šiuolaikinių avilių atsiradimą.
  • Galima paragauti natūralaus drevinio medaus, kuris laikomas vienu sveikiausių dėl savo sudėties ir natūralumo.
  • Musteikos kaimas yra ramioje, nuošalioje vietovėje, todėl čia galima pabėgti nuo miesto triukšmo ir pasimėgauti autentiška Dzūkijos gamta.

Praktinė informacija

  • Sezonas: Muziejus veikia šiltuoju metų laiku (nuo pavasario iki rudens), kai aktyviai dirba bitės.
  • Vieta: Musteikos kaimas yra Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje, todėl apsilankymą galima derinti su gamtos pažinimo maršrutais.
  • Ekskursijos: Geriausia atvykti su iš anksto užsakytu gidu, kuris papasakos apie drevinę bitininkystę ir senovinius medaus rinkimo būdus.

Drevinės bitininkystės muziejus Musteikos kaime – tai vieta, kur galima ne tik sužinoti apie vieną seniausių žmonijos amatų, bet ir tiesiogiai pajusti gamtos ir žmogaus harmoniją, kurią šimtmečius puoselėjo dzūkai.

Daugiau informacijos: https://dnp.lrv.lt/lt/

Perlojos istorijos muziejus

Perloja – nedidelis, bet išskirtinis istorinis miestelis Varėnos rajone, labiausiai žinomas dėl 1918 m. įkurtos Perlojos Respublikos. Tai buvo unikalus reiškinys Lietuvos istorijoje – vietiniai gyventojai, nenorėdami paklusti svetimoms valdžioms, sukūrė savo savivaldą su kariuomene, teismu ir net pinigais. Perlojos istorijos muziejus yra puiki vieta daugiau sužinoti apie šį ypatingą laikotarpį ir miestelio kultūrinį paveldą.

Ką galima pamatyti muziejuje?

  • Autentiški dokumentai ir fotografijos iš Perlojos Respublikos laikų.
  • Perlojos teismo ir savivaldos įrašai, pasakojantys apie vietinės valdžios veikimą nepriklausomybės laikotarpiu.
  • Tarpukario ir pokario eksponatai, susiję su vietinių gyventojų pasipriešinimu įvairioms okupacijoms.
  • Vytauto Didžiojo paminklo istorija – šiame miestelyje stovi viena didžiausių Vytauto skulptūrų Lietuvoje, kuri stebuklingai išliko net sovietmečiu, kai dauguma panašių paminklų buvo sunaikinti.

Kodėl verta aplankyti?

  • Tai viena iš nedaugelio vietų Lietuvoje, pasakojančių apie Perlojos Respublikos istoriją, unikalią vietinės savivaldos iniciatyvą.
  • Muziejus padeda geriau suprasti Lietuvos nepriklausomybės kovas, XX a. pradžios gyvenimą ir pasipriešinimą okupaciniams režimams.
  • Lankytojai gali sužinoti įdomių istorinių detalių, kurių dažnai nerasite istorijos vadovėliuose.

Praktinė informacija

  • Darbo laikas: Muziejus veikia sezoniškai, todėl prieš atvykstant verta pasitikrinti informaciją apie ekskursijas.
  • Vieta: Perlojos miestelis yra vos 10 km nuo Varėnos, todėl jį galima lengvai pasiekti automobiliu ar dviračiu.
  • Ekskursijos: Vietiniai gidai gali papasakoti ne tik apie Perlojos Respublikos istoriją, bet ir apie visą miestelio paveldą – įskaitant Perlojos bažnyčią ir išlikusius tarpukario pastatus.

Perlojos istorijos muziejus – tai vieta, kur galima ne tik susipažinti su unikaliu Lietuvos istorijos etapu, bet ir geriau suprasti, kaip vieningai žmonės gali ginti savo laisvę ir tapatybę.

Daugiau informacijos: https://www.merkinesmuziejus.lt/apie-mus/perlojos-istorijos-muziejus/

Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia Senojoje Varėnoje

Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia – tai viena seniausių sakralinių vietų Varėnos rajone, turinti istorinę ir kultūrinę reikšmę. Ši kukli, tačiau ypatinga bažnyčia yra svarbi ne tik vietos gyventojams, bet ir visai Lietuvai, nes čia buvo pakrikštytas vienas garsiausių lietuvių kompozitorių ir dailininkų – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Bažnyčia pastatyta 1785 m. ir nuo to laiko išlaikė savo unikalų medinės architektūros stilių. Ji atspindi tradicinę lietuvišką medinių bažnyčių statybos techniką – išorė paprasta, tačiau vidus alsuoja senovine dvasia.

Ką verta pamatyti bažnyčioje?

  • Autentišką XVIII a. interjerą, kuriame išliko senoviniai altoriai, kryžiai ir freskos.
  • M. K. Čiurlionio krikšto metrikų kopiją, įrodančią, kad ši vieta yra glaudžiai susijusi su Lietuvos kultūros istorija.
  • Bažnyčios prieigas, kuriose stovi paminklas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, pastatytas pagerbiant jo atminimą.

Praktinė informacija

  • Vieta: Senosios Varėnos kaimas, vos 3 km nuo Varėnos miesto.
  • Lankymo galimybės: Bažnyčia lankoma visus metus, tačiau vidų geriausia apžiūrėti sekminių ar kitų religinių švenčių metu, kai ji atvira lankytojams.
  • Rekomenduojama suderinti su apsilankymu M. K. Čiurlionio gimtinės vietoje, esančioje netoli bažnyčios.

Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia – tai ne tik religinė šventovė, bet ir svarbi kultūros ir istorijos vieta, leidžianti pažinti Lietuvos paveldą bei iš arčiau susipažinti su Čiurlionio gimtine.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/

Merkinės piramidė

Merkinės piramidė – viena paslaptingiausių ir mistiškiausių vietų Lietuvoje. Įsikūrusi netoli Merkinės miestelio, ši unikali konstrukcija traukia lankytojus ne tik savo neįprasta architektūra, bet ir dvasine energija. Daugelis čia atvyksta norėdami pajausti ramybę, meditacijai ar tiesiog pasigrožėti netikėta modernia struktūra gamtos apsuptyje.

Piramidė yra padengta skaidriu kupolu, kuris sukuria futuristinį vaizdą ir apsaugo viduje esančią energetinę erdvę nuo išorinių veiksnių. Pasak jos kūrėjo Povilo Žėkos, ši vieta turi stiprų energetinį lauką, padedantį žmonėms atsipalaiduoti, išvalyti mintis ir netgi pasveikti nuo tam tikrų negalavimų.

Ką verta žinoti apie Merkinės piramidę?

  • Architektūra – viduje yra geometrinė piramidės struktūra, kuri, pasak tikinčiųjų, sustiprina meditacijos efektą ir harmonizuoja aplinką.
  • Dvasinė energija – daugelis lankytojų teigia pajutę ypatingą ramybę ir vidinę harmoniją šioje vietoje.
  • Gamtos apsuptis – piramidė stovi nuostabios Dzūkijos gamtos fone, todėl tai puiki vieta ne tik dvasinei patirčiai, bet ir poilsiui gamtoje.

Kodėl verta aplankyti?

  • Tai vienintelė tokia vieta Lietuvoje, turinti unikalią dvasinę aurą ir architektūrinį sprendimą.
  • Puiki vieta meditacijai ir atsipalaidavimui, nepriklausomai nuo tikėjimo ar įsitikinimų.
  • Merkinės piramidė yra netoli kitų lankytinų vietų, todėl galima derinti apsilankymą su kelione po Dzūkiją.

Praktinė informacija

  • Vieta: Netoli Merkinės, apie 30 km nuo Varėnos.
  • Lankymo galimybės: Piramidė atvira lankytojams ištisus metus, įėjimas yra nemokamas.
  • Geriausias laikas lankytis: Rytinės ar vakarinės valandos, kai aplink mažiau žmonių ir galima mėgautis visiška ramybe.

Merkinės piramidė – tai vieta, kur gamta ir žmogaus kūryba susilieja į vieną visumą, suteikdama lankytojams galimybę pajausti ramybę ir pabėgti nuo kasdienės rutinos.

Daugiau informacijos: https://merkinespiramide.lt/

Išvada – kaip suplanuoti kelionę po Varėną?

Varėnos rajonas yra tikras gamtos ir kultūros lobynas, kuriame dera istorija, architektūra ir natūralūs kraštovaizdžiai. Nesvarbu, ar esate istorijos entuziastas, gamtos mylėtojas ar tiesiog norite pabėgti nuo miesto šurmulio, ši vietovė siūlo daugybę įdomių lankytinų objektų.

Kaip efektyviai suplanuoti kelionę?

Vienos dienos maršrutas
Jei turite tik vieną dieną, geriausia aplankyti kelias pagrindines vietas, kurios yra netoli viena kitos. Rekomenduojamas maršrutas:

  • Ryte aplankykite Merkinės piliakalnį ir apžvalgos bokštą, pasigrožėkite Nemuno panorama.
  • Po to užsukite į Liškiavos vienuolyno ansamblį – vieną gražiausių baroko paminklų Lietuvoje.
  • Dienos pabaigoje pasiekite Merkinės piramidę – ramią ir mistišką vietą poilsiui.

Dviejų–trijų dienų kelionė
Norint pažinti Varėnos kraštą išsamiau, verta skirti daugiau laiko:

  • Pirmą dieną aplankykite Merkinę, Liškiavą ir Perloją – istorines vietas su įdomia praeitimi.
  • Antrą dieną leiskitės į gamtos tyrinėjimus – aplankykite Čepkelių raistą, Ūlos akį ir Marcinkonių etnografinę sodybą.
  • Trečią dieną skirkite edukacijai – užsukite į Drevinės bitininkystės muziejų Musteikoje bei Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinį muziejų Subartonyse.

Kada geriausia aplankyti?

  • Pavasaris ir vasara – geriausias laikas žygiams ir gamtos pažinimui, nes visi pažintiniai takai yra lengvai prieinami, o kraštovaizdis pilnas spalvų.
  • Ruduo – tai grybavimo ir uogavimo sezonas, todėl mėgstantys miško gėrybes gali derinti kelionę su šia veikla.
  • Žiema – nors kai kurios vietos gali būti sunkiau pasiekiamos, tačiau tokie objektai kaip Merkinės piramidė ar bažnyčios išlieka įdomūs bet kuriuo metų laiku.

Kelionės patarimai:

  • Jei planuojate lankyti gamtos objektus, pasirūpinkite patogia avalyne, nes kai kuriose vietose gali būti slidūs ar smėlėti takai.
  • Ekskursijos su gidais – geriausias būdas daugiau sužinoti apie tokias vietas kaip Čepkelių raistas ar Marcinkonių sodyba.
  • Norint išvengti turistų minių, populiariausias vietas geriausia aplankyti anksti ryte arba darbo dienomis.

Kelionė po Varėną – tai galimybė pažinti tikrąją Dzūkiją, jos gamtą, istoriją ir kultūrą. Nesvarbu, ar pasirinksite vienos dienos pasivaikščiojimą po gamtą, ar ilgesnę kelionę po visą regioną, čia tikrai rasite, ką pamatyti ir patirti.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!