Kretingos mieste, adresu Vilniaus g. 20, įsikūręs Kretingos muziejaus Žiemos sodas yra viena iš nuostabiausių vietų, kurioje galima mėgautis ne tik unikaliomis augalų kolekcijomis, bet ir turtinga istorija. Ši vieta, įkurta dar XIX amžiaus pabaigoje grafų Tiškevičių, žavi lankytojus savo grožiu ir ramybe.

Žiemos sodas yra įspūdinga erdvė, kupina įvairių augalų rūšių iš viso pasaulio. Čia galima rasti tiek tropinių, tiek subtropinių augalų, kurie puikiai auga šiltoje ir drėgnoje sodą palaikančioje atmosferoje. Lankytojai gali grožėtis įvairių rūšių palmėmis, fikusais, kaktusais, orchidėjomis ir kitomis egzotiškomis augalų rūšimis. Kiekvienas augalas yra kruopščiai prižiūrimas, siekiant užtikrinti jo sveikatą ir gerovę, o informaciniai stendai suteikia galimybę sužinoti daugiau apie kiekvienos rūšies kilmę ir savybes.

Be augalų kolekcijos, Kretingos muziejaus Žiemos sodas taip pat pasižymi įspūdingu interjeru. Elegantiški vitražai, dekoratyviniai fontanai ir klasikinio stiliaus architektūra sukuria ypatingą atmosferą, kurioje galima atsipalaiduoti ir pasigrožėti aplinka. Sodo centrinėje dalyje esantis fontanas, apsuptas žaliuojančių augalų, sukuria ramybės ir harmonijos jausmą.

Kretingos muziejaus Žiemos sodas taip pat yra puiki vieta edukaciniams užsiėmimams. Čia reguliariai vyksta ekskursijos, edukacinės programos ir dirbtuvės, skirtos įvairaus amžiaus lankytojams. Tai puiki galimybė sužinoti daugiau apie augalus, jų priežiūrą ir svarbą mūsų aplinkai, taip pat susipažinti su Kretingos dvaro istorija ir Tiškevičių giminės palikimu.

Lankytojai, apsilankę Žiemos sode, gali mėgautis ne tik žaluma, bet ir ramiu bei harmoningu poilsiu. Ši vieta yra puikus pasirinkimas tiek pavieniams lankytojams, tiek šeimoms ar draugų grupėms, ieškantiems unikalios ir įkvepiančios patirties. Kretingos muziejaus Žiemos sodas – tai žaluma, istorija ir estetinė harmonija, kuri nepaliks abejingų ir suteiks nepamirštamų įspūdžių.

Darbo laikas

  • II – VII 10.00 – 20.00 (06-01 – 08-31)

     

  • II – VII 10.00 – 18.00 (09-01 – 05-31)

Kaina

  • Ekspozicijų lankymas suaugusiesiems – 3 Eur (sezono metu – 4 Eur), moksleiviams, studentams – 1,2 Eur, pensininkams – 2 Eur.

     

  • Valstybinių švenčių dienomis ir darbo dienomis antradieniais įėjimas į Žiemos sodą suaugusiesiems – 1,5 Eur, moksleiviams, studentams, pensininkams – 1 Eur.

  • Koordinates: 55.899866, 21.248538

Nuotraukų šaltinis: © kretingosmuziejus.lt, Kretingos rajono turizmo informacijos centras

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!