Senasis arsenalas Vilniuje yra svarbi Lietuvos nacionalinio muziejaus dalis, esanti Arsenalo gatvėje. Tai viena iš lankomiausių vietų Vilniuje, kurioje galima susipažinti su seniausiais Lietuvos teritorijos gyventojais ir jų kultūra. Pastatas buvo pastatytas XVI a. viduryje Žygimanto Senojo ir Žygimanto Augusto iniciatyva, tarnavęs kaip kariuomenės amunicijos saugykla. Po įvairių istorinių įvykių ir rekonstrukcijų, jis tapo muziejumi, kuriame saugomi ir eksponuojami vertingi archeologiniai radiniai.

Muziejuje eksponuojama daugiau nei 4 tūkstančiai archeologinių radinių, kurie atspindi Lietuvos istoriją nuo pirmųjų gyventojų pasirodymo XI tūkstantmetyje pr. Kr. iki Lietuvos valstybės susidarymo XIII a. Ekspozicija apima akmens amžiaus darbo įrankius, ginklus, medžioklės ir žvejybos įrankius, ankstyvosios žemdirbystės priemones bei kitus kasdienio gyvenimo objektus.

Senasis arsenalas yra pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams – muziejuje yra liftai ir pandusai, tačiau sanitariniai mazgai nėra pritaikyti. Regos negalią turintiems asmenims yra pateikiami aprašai Brailio raštu ir audiogidai. Klausos negalią turintys lankytojai gali naudotis video gidais lietuvių gestų kalba.

Tai puiki vieta, skirta visiems, kurie domisi Lietuvos istorija ir kultūra, ir nori pasinerti į priešistorinius laikus per autentiškus eksponatus ir detalią ekspoziciją.

Darbo laikas

  • II–VII 10.00–18.00
  • Koordinatės: 54.687994, 25.290643

Nuotraukų šaltinis: © lnm.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!