Ladakalnis, esantis netoli Papiliakalnės kaimo, Ignalinos rajone, yra viena iš įspūdingiausių gamtos apžvalgos vietų Lietuvoje. Ši kalva, kuri yra Aukštaitijos nacionalinio parko dalis, garsėja savo nuostabiais vaizdais ir svarbia kultūrine bei istorine reikšme.

Ladakalnis yra 176 metrų aukščio ir nuo jo viršūnės atsiveria įspūdinga panorama, apimanti net šešis ežerus: Ūkojo, Linkmenio, Pakaso, Alksnio, Asėko ir Alksnaičio. Šis vaizdas yra vienas gražiausių Lietuvoje, todėl Ladakalnis yra populiari vieta tiek turistams, tiek vietiniams gyventojams. Giedromis dienomis nuo kalvos matosi ne tik ežerai, bet ir aplinkiniai miškai bei kaimai, suteikiantys šiam kraštovaizdžiui ypatingą žavesį.

Ladakalnis taip pat yra žinomas dėl savo istorinio ir mitologinio paveldo. Manoma, kad senovėje ši kalva buvo naudojama kaip šventa vieta, kur žmonės aukodavo dievams ir švęsdavo svarbias šventes. Ši vieta yra susijusi su baltų mitologija, ypač su deivės Lados kultu, nuo kurios, kaip manoma, kalva ir gavo savo pavadinimą.

Prie Ladakalnio yra įrengtos patogios takai ir laiptai, leidžiantys lengvai pasiekti kalvos viršūnę. Taip pat yra informaciniai stendai, kurie supažindina lankytojus su vietos gamta, istorija ir kultūra. Netoliese yra poilsio zonos su suolais ir stalais, kur galima atsipūsti ir pasimėgauti nuostabiais vaizdais.

Ladakalnis yra lengvai pasiekiamas automobiliu ir yra puikus išvykos tikslas visai šeimai. Apsilankymas šiame kalne suteiks ne tik estetinį malonumą, bet ir leis sužinoti daugiau apie Lietuvos gamtos grožį, istoriją ir mitologiją. Tai vieta, kurioje galima atsipalaiduoti, pasimėgauti ramybe ir įkvėpti gamtos didybės.

  • Papiliakalnė, Ignalinos r.
  • Tinka su vaikais
  • Pritaikyta neįgaliesiems

Kaip atvykti

  • Vykti keliu Ginučiai – Kimbariškė – Antalksnė. Už 2 km nuo Ginučių kaimo ir už 1,4 km nuo kelio sankryžos su keliu Tauragnai – Sėlė – Kirdeikiai prie Kimbariškės kaimo, pastatytas Ladakalnį žymintis stendas.
  • Koordinates: 55.366275, 25.990668

Nuotraukų šaltinis: © Ignalinos rajono turizmo informacijos centras, paluse.lt, Gintaras Vitulskis

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!