Belvederio dvaras, esantis Jurbarko rajone, yra žymus savo istorine praeitimi ir architektūriniu grožiu. Pastatytas XIX amžiuje, dvaras yra romantizmo stiliaus pavyzdys, su asimetriška struktūra ir neorenesansiniais bruožais, kuriuos papildo kampinis bokštas, suteikiantis pastatui išskirtinį charakterį​​.

Per savo istoriją dvaras patyrė nemažai pokyčių. Po Pirmojo pasaulinio karo jis buvo išgrobstytas ir nusiaubtas, o vėliau pritaikytas įvairioms edukacinėms įstaigoms. Nuo 1922 iki 1925 m. čia veikė žemės ūkio mokykla, o vėliau – pienininkystės ir gyvulininkystės mokyklos​​. Naujausiais laikais dvaras privatizuotas ir skiriamas turizmo projektams, įskaitant konferencijų salių įrengimą ir kultūrinės veiklos organizavimą​​.

Pastaraisiais metais dvaras buvo atvėręs duris lankytojams, suteikdamas galimybę iš arčiau susipažinti su jo architektūra ir istorija​​. Planuojama atnaujinti ir įrengti naują ekspoziciją, kurios tikslas – skatinti turizmą ir vietinio verslo plėtrą​​.

Belvederio dvaro parkas, kartu su rūmais, yra puiki vieta romantiškoms pasivaikščiojimams, suteikianti galimybę mėgautis ramybe ir praeities žavesiu. Dvaras ir toliau išlieka svarbiu kultūros paveldo objektu, kurį vertina tiek vietiniai, tiek atvykstantys turistai.

  • Dvaro g. 9, Belvederis, Jurbarko r.
  • vilnius@milk.lt
  • Koordinatės: 55.080514, 23.389178

Nuotraukų šaltinis: © Gintaras Vitulskis, kpd.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!