Mikierių atodanga, esanti netoli Šilagalių kaimo Anykščių rajone, yra viena iš įspūdingiausių ir geologiškai svarbiausių vietų Lietuvoje. Ši atodanga, esanti Šventosios upės dešiniajame krante, siūlo nuostabius vaizdus ir unikalią galimybę susipažinti su Lietuvos geologiniu paveldu.

Atodangos aukštis siekia apie 35 metrus, o jos ilgis – apie 200 metrų. Ji susiformavo per tūkstantmečius, kai Šventosios upės vanduo erodavo šlaitus, atidengdamas įvairių laikotarpių nuosėdines uolienas. Tai puiki vieta geologams ir gamtos mėgėjams, norintiems pamatyti ir tyrinėti skirtingus geologinius sluoksnius bei sužinoti daugiau apie Lietuvos geologinę istoriją.

Mikierių atodanga yra ypatinga ne tik dėl savo geologinių savybių, bet ir dėl nuostabių kraštovaizdžių. Nuo atodangos viršaus atsiveria puikūs vaizdai į Šventosios upę, miškus ir aplinkines pievas. Tai puiki vieta fotografijoms, gamtos stebėjimui ir ramiam poilsiui gamtoje.

Prie Mikierių atodangos yra įrengtas pažintinis takas, kuris veda lankytojus per įdomiausias vietas ir suteikia galimybę geriau susipažinti su atodangos ypatumais. Informaciniai stendai palei taką suteikia daug naudingos informacijos apie geologinius procesus, uolienų susidarymą ir atodangos ekologiją. Tai puiki edukacinė vieta mokykloms, šeimoms su vaikais ir visiems, kurie domisi gamtos mokslais.

Lankantis Mikierių atodangoje, verta atkreipti dėmesį į saugumą, nes atodanga yra aukšta ir stata. Rekomenduojama laikytis pažymėtų takų ir stebėti aplinką, ypač po lietaus, kai šlaitai gali būti slidūs.

Mikierių atodanga yra lengvai pasiekiama automobiliu iš Anykščių miesto. Netoli atodangos yra automobilių stovėjimo aikštelė, todėl lankytojai gali patogiai pasiekti šią vietą. Apsilankymas Mikierių atodangoje suteiks daug malonių įspūdžių ir leis pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais bei sužinoti daugiau apie Lietuvos geologiją ir gamtinį paveldą. Tai vieta, kurioje kiekvienas gali atrasti kažką įdomaus ir prasmingo.

  • Šilagaliai, Anykščių r.
  • Koordinates: 55.664182, 25.195628
Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!