Lankupių kabantis tiltas per Miniją, esantis Lankuose, Klaipėdos rajone, yra vienas iš įspūdingiausių ir gražiausių inžinerinių paminklų Lietuvoje. Šis tiltas, pastatytas 1914 metais, yra ne tik svarbus transporto objektas, bet ir populiarus turistų traukos centras, pritraukiantis lankytojus savo unikaliu dizainu ir vaizdingomis apylinkėmis.

Tiltas yra pastatytas ant Minijos upės, kuri yra viena iš svarbiausių ir gražiausių Lietuvos upių. Kabančio tilto konstrukcija yra unikali Lietuvoje – tai vienintelis tokio tipo tiltas šalyje. Jo plieninės virvės ir mediniai deniai sukuria išskirtinį architektūrinį vaizdą, kuris žavi tiek technikos entuziastus, tiek meno ir istorijos mylėtojus. Tiltas yra 130 metrų ilgio, todėl jį kertant galima pasimėgauti įspūdingais Minijos upės ir jos apylinkių vaizdais.

Lankupių kabantis tiltas yra neatsiejama vietos bendruomenės ir kultūros dalis. Per ilgus metus jis išlaikė savo autentišką išvaizdą ir tapo svarbiu istoriniu paminklu, simbolizuojančiu inžinerinius pasiekimus ir technikos pažangą. Lankytojai, atvykę čia, gali iš arčiau susipažinti su tilto istorija, sužinoti apie jo statybą ir reikšmę regionui. Informaciniai stendai, esantys šalia tilto, pateikia įdomių faktų ir istorinių nuotraukų, leidžiančių geriau suprasti šio objekto svarbą.

Tiltas yra ne tik istorinė vertybė, bet ir populiari vieta laisvalaikiui. Aplink tiltą esanti gamta yra puiki vieta pasivaikščiojimams, iškyloms ir gamtos stebėjimui. Lankytojai gali mėgautis ramybe ir grožiu, kuriuos suteikia Minijos upė ir jos apylinkės. Žvejyba, plaukiojimas valtimis ir baidarėmis yra tik kelios iš daugelio veiklų, kurias galima čia išbandyti.

Lankupių kabantis tiltas per Miniją yra tikras perlas Klaipėdos rajone, kuris suteikia unikalią galimybę patirti Lietuvos technikos istoriją ir gamtos grožį. Apsilankymas šiame tilte yra puikus būdas praleisti dieną su šeima ar draugais, mėgaujantis gražia aplinka ir sužinant daugiau apie šalies inžinerinius pasiekimus. Tai vieta, kurioje susijungia istorija, kultūra ir gamta, suteikdama nepamirštamų įspūdžių kiekvienam lankytojui.

  • Minijos g. ir M. Šapalo g., Lankupiai, Klaipėdos r.
  • Koordinates: 55.487484, 21.365496

Nuotraukų šaltinis: © Rimantas Intas

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!