Antano Mončio namai–muziejus, įsikūręs Palangoje, S. Daukanto gatvėje, yra vieta, kurioje lankytojai gali artimai susipažinti su garsaus Lietuvos skulptoriaus Antano Mončio kūryba. Šis muziejus, atidarytas remiantis menininko valia, suteikia galimybę ne tik išvysti jo darbus, bet ir unikaliai juos paliesti, kas yra neįprasta daugumai muziejų. Čia eksponuojama daugiau nei 200 Mončio kūrinių, įskaitant skulptūras, piešinius, grafikas, koliažus ir švilpynes​​​​.

Muziejus veikia kaip dinaminė parodų salė su nuolat atnaujinamomis ekspozicijomis, o pastatas suteikia įspūdį meninės kūrybos erdvės, kurioje net laiptų rankenos yra pritaikytos pagal Mončio skulptūrų motyvus​​. Muziejuje taip pat vyksta įvairios kultūrinės ir edukacinės veiklos, todėl jis tampa gyvybingos kultūrinės veiklos centru​​.

Antanas Mončys (1921–1993) yra žinomas kaip vienas ryškiausių XX amžiaus Lietuvos menininkų, gyvenęs ir kuręs Prancūzijoje. Nors menininkas Palangoje negyveno, jo kūryba čia yra išsamiai atspindėta, suteikiant galimybę lankytojams giliau panirti į jo meninį palikimą​​​​.

Muziejaus lankymas yra praturtinanti patirtis ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, leidžianti per meną susipažinti su lietuviška kultūra ir istorija. Muziejus veikia trečiadieniais iki sekmadienio, o bilieto kaina yra itin prieinama, todėl tai puiki galimybė kultūriškai praleisti laiką Palangoje​​.

Darbo laikas

  • III – VII 14.00 – 19.00 (05-02 – 09-15)
    III – VII 11.00 – 17.00 (09-16 – 05-01)

Kaina

  • Suaugusiems – 1,16 Eur, vaikams – 0,58 Eur
  • Koordinatės: 55.913961, 21.059194

Nuotraukų šaltinis: © palangatic.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!