Stripeikių Bitininkystės Muziejus, įsikūręs Aukštaitijos nacionaliniame parke, yra vienintelis toks muziejus Lietuvoje, skirtas bitininkystės istorijai ir kultūrai. Muziejus įkurtas 1984 metais bitininko Broniaus Kazlo iniciatyva, eksponuojant senovinius avilius, skulptūras, bei kitus bitininkystės objektus, kurie atspindi bitininkystės raidą ir svarbą regiono gyventojams.

Muziejaus teritorija yra 3 ha ploto, kurioje lankytojai gali pamatyti ne tik senovines bitininkystės įrangas, bet ir dalyvauti edukacinėse programose, skirtose supažindinti su bičių gyvenimo ciklu, jų svarba ekosistemai ir bitininkystės tradicijomis. Muziejuje taip pat yra interaktyvūs eksponatai, pavyzdžiui, stikliniai aviliai, leidžiantys stebėti bičių veiklą.

Kiekvienais metais muziejus organizuoja įvairias šventes ir renginius, tokie kaip Medkopio pabaigos šventė, kurios metu lankytojai gali išmokti daugiau apie medaus gamybą, o taip pat paragauti ir įsigyti vietinio medaus. Muziejus yra puiki vieta ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, norintiems praleisti laiką gamtoje ir išmokti naujų dalykų apie bitininkystę .

Darbo laikas

  • II – VII 10.00 – 18.00
    Pirmadieniais nedirba.Ekskursijos užsakomos iš anksto.
  • tinka su vaikais

Papildoma informacija

  • Ekskursijos lietuvių ar užsienio kalba kaina grupei iki 10 asmenų – 20 €, arba 2 € asmeniui, kai grupė didesnė nei 10 asmenų. Žiemos metu priimamos tik grupės iš anksto užsisakę ekskursiją po muziejų.

Kaip atvykti

  • Vykti keliu Ginučiai – Stripeikiai, prie kelio pastatyti ženklai. Muziejus yra šalia Stripeikių kaimo, už 4,6 km nuo Ginučių. / Vykti keliu Kirdeikiai – Stripeikiai. Privažiavus Stripeikių kaimą, sukti į dešinę prie kelio nuorodos į muziejų. Muziejus bus už 500 m.
  • Koordinatės: 55.4084, 25.94514

Nuotraukų šaltinis: © Gintaras Vitulskis, Danutė Indrašienė

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!