Parnidžio kopos saulės laikrodis, esantis Nidoje, Kuršių nerijoje, Lietuvoje, yra unikali ir įspūdinga vieta, kur susilieja gamtos grožis ir žmogaus sukurtas menas. Šis laikrodis buvo įrengtas ant Parnidžio kopos – vienos aukščiausių smėlio kopų regione, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Kuršių marias ir Baltijos jūrą.

Saulės laikrodis, pastatytas 1995 metais, yra sudarytas iš granitinio obelisko ir aplink jį išdėstytų akmenų, kurie žymi valandas. Obeliskas, veikdamas kaip gnomonas, meta šešėlį ant akmenų, taip rodydamas laiką. Šis laikrodis ne tik tiksliai rodo laiką, bet ir simbolizuoja laiko tėkmę bei gamtos cikliškumą.

Lankytojai gali mėgautis ne tik saulės laikrodžio stebėjimu, bet ir nuostabiais kraštovaizdžiais bei ramybe, kurią suteikia Parnidžio kopa. Tai puiki vieta tiek vietiniams, tiek turistams, norintiems pasigrožėti unikaliais vaizdais ir pajusti Kuršių nerijos magiją.

Parnidžio kopos saulės laikrodis yra vienas iš svarbiausių lankytinų objektų Nidoje, kuris suteikia galimybę susipažinti su gamtos ir kultūros paveldu vienoje vietoje.

  • E. A. Jonušo g., Nida, Neringos sav.
  • Koordinatės: 55.294972, 20.99063

Nuotraukų šaltinis: © Projektas „Pamario švyturių kelias”

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!