Skulptūra „Kaminkrėtys”, esanti Klaipėdoje, yra unikalus ir žaismingas meno kūrinys, sukurtas su tikslu atgaivinti senąją kaminkrėčių profesijos legendą ir suteikti Klaipėdos senamiesčiui daugiau laimės bei patrauklumo. Ši skulptūra įsikūrusi ant „Žvejų” baro stogo, šalia garsiojo burlaivio „Meridianas”, yra puikiai matoma ir tapusi viena iš miesto simbolių .

Skulptūra vaizduoja kaminkrėtį – linksmą vyrą su cilindru ir šaliku, per petį persimetę šepetį. Tai bronzinis darbas, kuris ne tik papildo miesto architektūrą, bet ir prideda istorinės reikšmės, primindamas apie senąsias amatų tradicijas Klaipėdoje .

„Kaminkrėtys” buvo sukurtas menininko Klaudijaus Pūdymo, siekiant sušildyti miestiečių dvasią ir pralinksminti praeivius. Skulptūra, dėl savo originalumo ir humoro jausmo, yra populiarus fotografavimosi taškas tiek tarp vietinių gyventojų, tiek tarp miesto svečių .

Šis meno kūrinys yra vienas iš tų, kuris suteikia Klaipėdos senamiesčiui unikalų charakterį ir yra vertinamas ne tik kaip puikus fotografijų fonas, bet ir kaip miesto kultūrinio identiteto dalis.

  • Kurpių g. 8, Klaipėda
  • Koordinatės: 55.709943, 21.135104

Nuotraukų šaltinis: © Gintaras Vitulskis

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!