lankytinos vietos Jonavoje
Dalintis

Jonava – tai svarbus pramoninis ir kultūrinis centras Lietuvoje, įsikūręs šalia Neries upės. Miestas ir jo apylinkės yra turtingos istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų, kurie pritraukia tiek vietinius, tiek turistus. Šiame straipsnyje apžvelgsime geriausias lankytinas vietas Jonavoje ir jos rajone, pateiksime jų istoriją, gyventojų citatas ir praktinius patarimus lankytojams.

1. Jonavos Šv. Jokūbo bažnyčia

Istorija

Jonavos Šv. Jokūbo bažnyčia yra viena iš svarbiausių miesto religinių vietų, pastatyta XIX amžiaus pabaigoje. Bažnyčia garsėja savo neogotikinio stiliaus architektūra ir gražiai išpuošta vidine erdve. Bažnyčia yra aktyviai naudojama vietos bendruomenės ir dažnai vyksta įvairūs religiniai renginiai.

Gyventojų citatos

„Šv. Jokūbo bažnyčia yra nuostabi vieta maldai ir ramybei.” – Ona, parapijietė. „Bažnyčios architektūra ir interjeras yra tikrai įspūdingi.” – Gediminas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Dalyvaukite sekmadienio mišioms, kad pajustumėte vietinę bendruomenės dvasią.
 • Pasidomėkite bažnyčios istorija ir architektūros ypatumais.
 • Nepamirškite apsirengti tinkamai, gerbdami vietos religines tradicijas.

Daugiau informacijos: https://www.jokuboparapija.lt/

2. Jonavos krašto muziejus

Istorija

Jonavos krašto muziejus yra svarbi kultūrinė vieta, kurioje eksponuojami įvairūs artefaktai, dokumentai ir nuotraukos, atspindintys Jonavos istoriją ir kultūrą. Muziejus buvo įkurtas XX amžiaus pabaigoje ir nuolat plečiasi bei atnaujina savo ekspozicijas. Čia galite susipažinti su regiono praeitimi, tradicijomis ir vietos žmonių gyvenimu.

Gyventojų citatos

„Muziejus yra puiki vieta sužinoti apie mūsų miesto istoriją ir kultūrą.” – Rūta, vietinė gyventoja. „Man patinka muziejaus eksponatai ir edukacinės programos.” – Jonas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Skirkite laiko apžiūrėti visas muziejaus ekspozicijas ir sužinoti apie Jonavos istoriją.
 • Pasinaudokite galimybe dalyvauti muziejaus renginiuose ir edukacinėse programose.
 • Nepamirškite fotoaparato – muziejus suteikia puikias fotografavimo galimybes.

Daugiau informacijos: https://jonavosmuziejus.lt/

3. Jonavos sinagoga

Istorija

Jonavos sinagoga yra vienas iš svarbiausių istorinių objektų mieste, pastatyta XIX amžiaus pabaigoje. Sinagoga buvo aktyviai naudojama iki Antrojo pasaulinio karo ir yra svarbus Jonavos žydų bendruomenės paveldo simbolis. Šiandien sinagoga yra restauruota ir veikia kaip kultūros centras, kuriame rengiamos parodos ir koncertai.

Gyventojų citatos

„Sinagoga yra nuostabi vieta, kurioje galima pajusti miesto istoriją ir kultūrą.” – Rima, vietinė gyventoja. „Man patinka dalyvauti sinagogoje vykstančiuose renginiuose ir parodose.” – Tomas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Patikrinkite sinagogos renginių kalendorių ir dalyvaukite parodose ar koncertuose.
 • Pasinaudokite galimybe sužinoti daugiau apie sinagogos istoriją ekskursijų metu.
 • Nepamirškite aplankyti sinagogos parduotuvės ir įsigyti suvenyrų.

Daugiau informacijos: https://www.jonavatic.lt/straipsnis/sinagoga

4. Ruklos karinis miestelis

Istorija

Ruklos karinis miestelis yra viena iš svarbiausių karinių vietų Lietuvoje, įsikūrusi netoli Jonavos. Miestelis buvo įkurtas sovietmečiu ir tarnavo kaip didelis karinis centras. Šiandien Rukla yra Lietuvos kariuomenės treniruočių bazė, kurioje taip pat lankosi NATO sąjungininkų pajėgos. Miestelyje rengiamos ekskursijos, kurių metu galima susipažinti su kariuomenės gyvenimu ir technika.

Gyventojų citatos

„Ruklos karinis miestelis yra labai įdomi vieta, kurioje galima sužinoti apie kariuomenės gyvenimą.” – Daiva, vietinė gyventoja. „Man patinka ekskursijos po karinius objektus ir galimybė pamatyti karinę techniką iš arti.” – Tomas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Patikrinkite ekskursijų tvarkaraštį ir registruokitės iš anksto.
 • Pasirūpinkite asmens dokumentais, jei norite dalyvauti ekskursijoje.
 • Pasinaudokite galimybe užduoti klausimus gidui ir sužinoti daugiau apie kariuomenės veiklą.

Daugiau informacijos: https://www.manorukla.lt/apie-rukla-55/lt/

5. Jonavos sporto arena

Istorija

Jonavos sporto arena yra modernus sporto kompleksas, atidarytas 2017 metais. Arena yra pagrindinė vieta miesto sporto renginiams ir varžyboms, įskaitant krepšinį, tinklinį ir kitus sportus. Arena taip pat naudojama kultūriniams renginiams ir koncertams.

Gyventojų citatos

„Sporto arena yra puiki vieta stebėti sporto varžybas ir dalyvauti renginiuose.” – Lina, vietinė gyventoja. „Man patinka arena dėl jos modernumo ir puikių sąlygų.” – Tomas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Patikrinkite arenos renginių kalendorių ir įsigykite bilietus iš anksto.
 • Pasinaudokite galimybe dalyvauti sporto varžybose ar koncertuose.
 • Nepamirškite užkandžių ir gėrimų, jei planuojate ilgiau būti arenoje.

Daugiau informacijos: https://www.jsc.lt/

6. Jonavos centrinis parkas

Istorija

Jonavos centrinis parkas yra viena iš populiariausių poilsio vietų mieste, įkurtas XX amžiaus viduryje. Parkas yra puiki vieta pasivaikščioti, atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamtos grožiu. Parke yra daugybė pėsčiųjų takų, poilsio zonų ir vaikų žaidimų aikštelių, todėl tai yra mėgstama vieta tiek vietinių gyventojų, tiek turistų.

Gyventojų citatos

„Centrinis parkas yra nuostabi vieta praleisti laiką su šeima ir draugais.” – Ingrida, vietinė gyventoja. „Man patinka vaikščioti po parką ir mėgautis jo ramybe ir grožiu.” – Tomas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Pasirūpinkite patogia avalyne, jei planuojate ilgiau vaikščioti parke.
 • Nepamirškite pasiimti užkandžių ir vandens, ypač jei planuojate ilgiau pabūti gamtoje.
 • Apsilankykite parke skirtingais metų laikais – kiekvienas sezonas suteikia unikalų grožį.

Daugiau informacijos: https://www.jonavoszinios.lt/naujiena/jonavoje-atidaromas-pirmasis-profesionalus-kalnu-dviraciu-parkas

7. Skarulių Šv. Onos bažnyčia

Istorija

Skarulių Šv. Onos bažnyčia yra viena iš seniausių bažnyčių Jonavos rajone, pastatyta XVII amžiaus pradžioje. Bažnyčia garsėja savo renesansinio stiliaus architektūra ir gražiai išpuošta vidine erdve. Bažnyčia yra aktyviai naudojama vietos bendruomenės ir dažnai vyksta įvairūs religiniai renginiai.

Gyventojų citatos

„Šv. Onos bažnyčia yra nuostabi vieta maldai ir ramybei.” – Ona, parapijietė. „Bažnyčios architektūra ir interjeras yra tikrai įspūdingi.” – Gediminas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Dalyvaukite sekmadienio mišioms, kad pajustumėte vietinę bendruomenės dvasią.
 • Pasidomėkite bažnyčios istorija ir architektūros ypatumais.
 • Nepamirškite apsirengti tinkamai, gerbdami vietos religines tradicijas.

Daugiau informacijos: https://kaunoarkivyskupija.lt/skaruliai/

Apibendrinimas

Jonava ir jos rajonas yra turtingi lankytinų vietų, kuriose kiekvienas ras ką nors įdomaus ir prasmingo. Nuo istorinių piliakalnių ir muziejų iki natūralios gamtos grožio ir modernių pramogų – ši vietovė turi daug ką pasiūlyti tiek aktyviems pramogų ieškotojams, tiek ramesnio poilsio mėgėjams. Apsilankykite Jonavoje ir atraskite šio miesto ir jo apylinkių žavesį.

D.U.K.

Kada geriausia lankytis Jonavoje?

Jonava yra puikus lankytinas vietas visus metus, tačiau pavasaris ir vasara yra ypač populiarūs dėl malonaus oro ir gausybės lauko renginių.

Ar yra viešojo transporto galimybių Jonavoje?

Taip, Jonavoje yra gerai išvystyta viešojo transporto sistema, įskaitant autobusus, kurie patogiai pasiekia daugelį miesto vietų.

Kur galima rasti informaciją apie vykstančius renginius Jonavoje?

Informaciją apie vykstančius renginius galite rasti Jonavos savivaldybės svetainėje arba vietiniuose turizmo informacijos centruose.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!