pramogos kėdainiuose
Dalintis

Kėdainiai yra vienas iš seniausių Lietuvos miestų, turintis turtingą istoriją ir kultūrą. Jei planuojate kelionę į šį žavingą miestą, štai dešimt pramogų, kurios suteiks jums nepamirštamų įspūdžių.

1. Kėdainių Senamiestis

Kėdainių senamiestis yra unikalus savo architektūra ir istorija. Čia galite pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, grožėtis senoviniais pastatais ir atrasti istorines vietas.

 • Didžiosios Rinkos aikštė ir Rotušė: Vienintelė renesanso stiliaus rotušė Lietuvoje, pastatyta XVII a. viduryje. Ši dviaukštė mūrinė rotušė anksčiau buvo naudojama kaip kalėjimas, parduotuvės ir teismo salė.
 • Siaurų gatvelių labirintas: Atraskite istorinius pastatus ir jaukias kavinukes, pasiklyskite sename miesto audinyje.

Daugiau informacijos: https://www.kedainiutvic.lt/

2. Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Evangelikų reformatų bažnyčioje

Ši bažnyčia yra viena iš seniausių ir didžiausių protestantiškų bažnyčių Lietuvoje, kurioje rasite unikalius Radvilų šeimos sarkofagus.

 • XVII a. vidurio architektūra: Įspūdingas renesanso stiliaus pastatas, išlikęs beveik nepakitęs nuo statybos pradžios.
 • Radvilų sarkofagai: Nacionalinės reikšmės dailės ir istorijos paminklai, restauruoti ir eksponuojami kriptoje, suteikiantys unikalią galimybę pažvelgti į XVII a. LDK didikų gyvenimą.

Daugiau informacijos: https://kedainiumuziejus.lt

3. Kėdainių krašto muziejus

Vienas seniausių muziejų Lietuvoje, kuriame galite sužinoti daugiau apie miesto ir regiono istoriją.

 • 50 000 eksponatų: Muziejuje saugoma gausi istorijos, etnografijos, dailės ir numizmatikos kolekcija.
 • Karmelitų vienuolyno pastatas: XVIII a. architektūros perlas, pritaikytas muziejui. Jame galite pamatyti tiek senovinius daiktus, tiek naujas parodas.

Daugiau informacijos: https://kedainiumuziejus.lt/

4. Knypavos Rinkos aikštė

Ši aikštė yra miesto širdis, kurioje verda gyvenimas nuo XVII a.

 • Istorinis prekybos centras: Vokiečių pirkliai pradėjo prekybą šioje aikštėje, supirkinėdami lietuviškus arklius ir organizuodami prekybos susitikimus.
 • Unikali architektūra: Aikštėje dominuoja istoriniai pastatai, kurie atspindi Kėdainių praeitį ir jų svarbą prekyboje.

Daugiau informacijos: https://www.kedainiutvic.lt

5. Šv. Juozapo bažnyčia

Karmelitų vienuolių pastatyta bažnyčia, kuri žavi savo monumentalumu ir istoriniu palikimu.

 • XVIII a. architektūra: Bažnyčia ir greta esanti varpinė sudaro ramų ir monumentalų siluetą, simbolizuojantį miesto istoriją.
 • Dekoratyvinis polichromuotas interjeras: Išlikę vertingi altoriai ir paveikslai su aptaisais, kurie suteikia bažnyčiai ypatingą atmosferą.

Daugiau informacijos: https://www.kedainiaijuozapas.lt/

6. Minaretas Kėdainiuose

Neįprastas orientyras, pastatytas dvaro sodybos parke XIX a. pabaigoje.

 • Grafas Eduardas Totlebenas: Vokiečių kilmės rusų armijos generolas pastatė minaretą kaip parką papuošiantį elementą, atspindintį įvairių kultūrų įtaką.
 • Unikalus kraštovaizdis: Minaretas niekada nebuvo naudojamas pagal savo tikrąją paskirtį, tačiau yra įdomus architektūros paminklas, kurį verta aplankyti dėl jo egzotiško dizaino ir istorinės reikšmės.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/

7. „Shooting Club“ šaudykla

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams ši vieta siūlo šaudymo į skriejančias lėkšteles pramogas.

 • Šeimos valdomas klubas: Moderni šaudykla, kurioje gali pramogauti tiek vyrai, tiek moterys, tiek jaunimas. Čia galima mokytis šaudymo technikos ir dalyvauti varžybose.
 • Profesionalios varžybos: Klubas organizuoja Lietuvos ir tarptautinius čempionatus, suteikiant galimybę mėgautis šiuo sportu ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Daugiau informacijos: https://shootingclub.lt/

8. Plaukimas vytine „Vėtra“

Atraskite Kėdainių apylinkes iš vandens perspektyvos.

 • Istorinis laivas: Vytinė „Vėtra“ siūlo romantiškus pasiplaukiojimus Nevėžio upe, leidžiant jums mėgautis miesto ir gamtos grožiu.
 • Ekskursijos su gidu: Plaukimo metu galite išgirsti įdomių pasakojimų apie Kėdainių krašto istoriją ir kultūrą, suteikiant papildomą dimensiją jūsų kelionei.

Daugiau informacijos: https://www.kedainiutvic.lt/

9. Česlovo Milošo gimtinė

Aplankykite Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo gimtąjį dvarą Šeteniuose.

 • Autentiškas dvaras: Ši vieta atspindi poeto vaikystę ir gyvenimą, suteikiant galimybę geriau suprasti jo kūrybos šaknis.
 • Kultūrinė vertė: Dvaras ir aplinkinė gamta įkvėpė daugybę Milošo kūrinių, tad aplankymas čia leis pajusti tą pačią atmosferą, kurią jautė ir pats rašytojas.

Daugiau informacijos: https://www.kedainiutvic.lt

Kėdainiai yra ne tik istorinis miestas, bet ir vieta, kurioje gausu įvairiausių pramogų. Pasinaudokite šiomis rekomendacijomis ir mėgaukitės savo laiku šiame žavingame Lietuvos kampelyje!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!