Dugninė žvejyba – tai populiarus žūklės būdas. Kaip ir sako pavadinimas, juo gaudomos žuvys, gyvenančios ežerų, upių ar tvenkinių, dugne. Šis žvejybos būdas skirtas tokioms žuvims kaip šamai, kurios dažnai maitinasi dugne. Norint sėkmingai žvejoti dugnine meškere, būtina turėti gerai sukonstruotą meškerės sistemėlę, kuri suteikia žvejui visą grįžtamą ryšį apie laimikį bei leidžia tiksliai kontroliuoti visą procesą. Šiame gide apžvelgsime, kaip pasigaminti dugninės meškerės sistemą ir kaip viską, ko reikia, įsigyti internetu.
Apie dugninę žvejybą
Dugninė žvejyba – tai žvejyba naudojant svarelius, kad masalas būtų vandens telkinio dugne arba netoli jo. Pagrindinis tikslas – pateikti masalą ten, kur maitinasi dugne gyvenančios žuvys. Šiuo būdu galima žvejoti ir iš valties, ir nuo kranto arba prieplaukos, todėl jis yra universalus ir prieinamas įvairiems žmonėms. Svarbu tik, kad būtų galimybė užmesti meškerę ten, kur yra bent truputėlis gylio bei galėtų būti dugne gyvenančių žuvų.
Dugninės meškerės sistemėlės komponentai
Norint pasidaryti efektyvią dugninės meškerės sistemą, reikia pasirinkti tinkamus komponentus ir tinkamai juos sukomplektuoti. Viską įsigyti galima ir internetu, tik svarbu žinoti į ką ir kaip atkreipti dėmesį.
Tinkama meškerė
Meškerė yra jūsų dugninės žvejybos „sistemėlės“ pagrindas. Dugninei žvejybai paprastai reikia gerai subalansuotos meškerės, kuri būtų ir tvirta, ir gana jautri. Šiam tikslui idealiai tinka vidutinio arba didelio metimo svorio, 2-4 m ilgio meškerė. Trumpesnis meškerės kotas suteikia daugiau kontrolės ir galios, o tai naudinga traukiant žuvis iš gilesnių vandenų ar stiprių srovių. Ilgesnės meškerės pasi8lo didesnį užmetimo atstumą, o tai gali būti naudinga žvejojant nuo kranto ar molo.
Žvejojant dugnine, pirmenybė teikiama greitos akcijos meškerykočiui, nes jis leidžia greitai užmesti kabliuką ir užtikrina jautrumą, kurio reikia norint pajusti kibimą. Pirkdami meškeres internetu, ieškokite patikimų prekių ženklų, garsėjančių kokybe ir ilgaamžiškumu.
Ritė
Ritė turėtų papildyti meškerę ir susidoroti su dugninei žvejybai reikalingo stiprumo lynu. Dugninei žvejybai dažniausiai naudojamos spiningo ritės, nes jos universalios, bet paprastai naudojamos. Tačiau sunkesnei dugninei žvejybai, ypač sūriame vandenyje, įprastinė ritė gali būti geresnis pasirinkimas dėl didesnės talpos ir patvarumo.
Dažnai dugninei žvejybai geriau naudoti mažesnį santykį (nuo 4:1 iki 5,5:1), nes jis užtikrina didesnį sukimo momentą, kuris naudingas norint iš gelmių ištraukti sunkią žuvį.
Valas
Valas yra dar viena labai svarbi „sistemėlės“ dalis. Rinkitės pagal tai, kokio dydžio laimikį planuojate traukti. Nuo to priklauso valų storis. Be to, daug kam patiks dugninei žūklei rinktis kamufliažinius, grimtztančius valus. Gerai ir tai, jeigu jis būtų atsparus dilimui.
Kita įrangos dalis
- Svareliai. Kad masalas laikytųsi ant dugno, žvejojant dugnine meškere reikia naudoti svarelis. Jų tipas ir svoris priklauso nuo gylio ir srovės. Bendra taisyklė – naudoti tokį svorį, kad masalas laikytųsi vietoje, bet nebūtų per sunkus, kad būtų jaučiamas kibimas.
- Kabliukai. Žvejojant dugnine dažniausiai naudojami apskritimo formos kabliukai, nes jie efektyviai užkabina, bet ir yra draugiškesni žuvims. Kabliuko dydis turėtų būti suderintas su masalu ir tiksline žuvų rūšimi.
- „Vobleriai“. Nors vobleriai imituoja mažas žuveles, paprastai naudojami kitų rūšių žvejyboje, kai kuriais atvejais jie gali būti naudojami ir dugninėje žūklėje. Pavyzdžiui, jei žvejojate žuvis, kurios maitinasi masalais arba mėgsta daugiau judesio, voblerį galima naudoti virš dugno. Šis metodas gali pritraukti plėšresnes žuvis ir taip padidinti jūsų sistemos universalumą.
Daug informacijos apie kiekvieną jus dominančią prekę galite rasti tiesiog atsidarę jos puslapį. Nepraleiskite ir gerų pasiūlymų. Kol orai dar geri, pats laikas įsigyti meškerę ar papildomus priedus bei pamėginti savo laimę.