Lietuva domisi turistai iš užsienio, ir ne tik jie. Ir patys lietuviai čia atranda daug įdomių, anksčiau nepažintų, vertų dėmesio dalykų. Greta istorinių ir gamtos įžymybių verta paminėti ir ryškų bei spalvingą mūsų šalies kultūrinį gyvenimą. Joje vyksta daugybė įspūdingų kultūrinių renginių. Vienas ryškiausių, vyksiančių 2024 metais, – tai šimtmetį minėsianti Dainų šventė. Išsamiai su visa kultūrine informacija galima susipažinti internetiniame portale: https://pickvibe.lt/lt.

Ką be Dainų šventės Vilnius 2024 metais dar siūlo savo svečiams?

Jei į Vilnių užsuksite antroje kovo mėnesio pusėje, tada galėsite pasimėgauti Kino pavasario teikiamomis dovanomis. Šiame kinematografininkų festivalyje rodomi ne tik klasikiniai kino šedevrai, bet ir šiuolaikinio kino deimančiukai, tarp jų yra palikta vietos ir lietuviško kino blyksniams. Ypatingai nuteikia ir po filmų peržiūrų laukiančios diskusijos.

O 2024 metų gegužės 18 dieną sostinėje jos svečių laukia grandiozinė Gatvės muzikos šventė. Tada Vilnius virs milžiniška scena, kurioje tilps per penkis tūkstančius įvairiausio lygio ir gabumų muzikantų, atliekančių itin plataus žanrinio spektro muzikos kūrinius. O tie šventės stebėtojai, kurie ir patys pageidaus tapti jos dalimi, galės žygiuoti tradicinėje mušamųjų instrumentų eisenoje „Drum2gether“, jiems tik reikės turėti rankose kokį nors mušamąjį instrumentą, tiks ir mažas būgnelis.

Kokie įdomūs renginiai šiais metais laukiami Kaune?

Kaune, kaip ir anksčiau, taip ir šiemet vyks šie tradiciniai renginiai – kultūrinis plaukimas „Švęskime upę“ ir „Kultūra į kiemus“. Pirmojo renginio metu jo dalyviai kviečiami mėgautis per miestą tekančiomis Neries ir Nemuno upėmis ir kūrybine bendryste. Čia skamba daug gyvos muzikos, vyksta daug įvairių pasirodymų, pažintinių mokymų ir kitokio pobūdžio renginių ant upių krantų.

Tuo tarpu antrajame renginyje, kurį sudaro keli ciklai, bus rengiami muzikiniai ir šiuolaikinio šokio pasirodymai, įvairių naujų filmų peržiūros, netrūks daugybės parodų. Ši kultūrinė fiesta vyks visų vienuolikos Kauno mikrorajonų daugiabučių namų kiemuose. Ji bus organizuojama antroje rugpjūčio mėnesio pusėje, kaip vasaros palydų šventė.

Kuo šiemet bus įžymi Klaipėdos jūros šventė?

Tradicinė Klaipėdos jūros šventė šiais 2024 metais minės savo devyniasdešimtmetį. Ji vyks liepos 26-28 dienomis. Jei į pirmąją jūros šventę 1934 metais iš visos Lietuvos suvažiavo per šešiasdešimt tūkstančių žmonių, tai šiemet nieko nestebintų toks faktas, jei šventėje dalyvautų dešimteriopai daugiau svečių. Šventėje gausu pramoginių ir sporto renginių, įvairių žanrų koncertų. Jie vyksta ne tik Danės upės pakrantėje, uostamiesčio senamiestyje, Smiltynėje, bet ir Kruizinių laivų terminale. Didžioji dalis renginių yra tiesiogiai susieti su jūra.

Ką savo gyventojams ir svečiams pasiūlys Šiauliai ir Panevėžys?

Šiauliuose numatomi tokie renginiai, kaip Baltijos sesių kaimo muzikantų ir kapelų festivalis „Ant rubežiaus“, tautodailės ir amatų mugė, Tarptautinis bigbendo muzikos festivalis, Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai, Tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursas. O rugpjūčio pabaigoje vyks tradicinis tarptautinis festivalis „Šiaulių naktys“. Jis apims Šiaulių dramos teatrą, grafų Zubovų rūmus, miesto amfiteatrą, pėsčiųjų bulvarą, Botanikos sodą ir kitas šiauliečių pamėgtas miesto vietas.

Gegužės 11 dieną Panevėžys visus sodininkus ir gamtos mylėtojus kviečia pavasarinę sodinukų mugę, kuri vyks šalia prekybos centro „Babilonas“. Joje bus galima įsigyti vaiskrūmių, vaismedžių, dekoratyvinių augalų, vienmečių ir daugiamečių gėlių ir kitokios augmenijos. Be to, mugės lankytojai galės išklausyti praktinių savo veiklos sritį puikiai išmanančių sodininkų patarimų. Mugės fone skambės smagi muzika, dėsis kiti smagūs pramoginiai dalykėliai.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!