Kelionė į Egiptą prilygsta įžengimui į portalą, kuris perkelia jus į civilizacijos aušrą. Nilo, piramidžių ir didingų šventyklų šalis – tai laikui nepavaldus nuotykis, kuriuo geriausia mėgautis, kai oras yra tinkamas. Taigi, kada tinkamiausias laikas tyrinėti šią senovės stebuklų šalį? Gilinkimės į Egipto klimato ir kultūrinio kalendoriaus niuansus, kurie padės jums suplanuoti tobulą kelionę.

Orų langas: Nuo spalio iki balandžio mėnesio

Keliautojai ir ekspertai sutaria, kad laikotarpis nuo spalio iki balandžio mėnesio yra auksinis langas Egiptui aplankyti. Šiais mėnesiais šalyje vyrauja švelnesnis klimatas, dienos temperatūra svyruoja nuo 20 °C iki 25 °C, todėl tyrinėjimai lauke ir ekskursijos po Egipto kraštovaizdžio platybes yra malonūs ir malonūs.

  • Vėsesnis klimatas nuotykiams dykumoje: Šis metų laikas puikiai tinka tiems, kurie nori išvykti į Egipto dykumas arba tyrinėti žymiąsias Gizos piramides, bet nepergyventi dėl vasaros mėnesiais tvyrančio karščio.
  • Malonios naktys prie Nilo: Vakarai yra vėsūs ir viliojantys, idealiai tinkantys ramiems kruizams Nilu arba tyrinėjimui šurmuliuojančių Kairo ir Luksoro turgų ir kavinių po žvaigždėtu dangumi.

Ne tik orai: Perpildytos minios ir išlaidos

Nors oras nuo spalio iki balandžio mėnesio neabejotinai patrauklus, verta atsižvelgti ir į turistų minias bei jų poveikį kelionės išlaidoms:

  • Piko sezono privalumai ir spąstai: Gruodžio ir sausio mėnesiais, kurie daugelyje šalių sutampa su švenčių laikotarpiu, turizmo srautai išauga. Tai gali reikšti, kad lankytinos vietos bus labiau perpildytos, bet taip pat ir gyvybingą atmosferą bei pilną daugumos objektų darbo laiką.
  • Ieškoti tinkamiausio taško: Jei norite mėgautis geru oru ir išvengti didžiausios minios lankytojų, rinkitės spalio, lapkričio ir vasario-balandžio mėnesius. Tikėtina, kad šiais mėnesiais sulauksite mažiau turistų ir galbūt rasite geresnius apgyvendinimo ir ekskursijų pasiūlymus.

Kultūriniai renginiai ir šventės

Egiptas iš dalies žavi turtingu kultūrinių švenčių ir renginių gobelenu. Pasirinkę laiką, kai lankotės Egipte, galite savo kelionei suteikti papildomo žavesio:

  • Ramadanas: Egiptas per Ramadaną suteikia unikalią galimybę susipažinti su dvasiniais ir bendruomeniniais Egipto kultūros aspektais. Tačiau keliautojai turėtų atsižvelgti į pasikeitusias darbo valandas ir dienos pasninką, kurio laikosi dauguma vietinių gyventojų.
  • Koptų Kalėdos: Sausio 7 d. švenčiamos koptų Kalėdos yra šventės ir džiaugsmo metas, ypač tose vietovėse, kur gyvena didelės krikščionių bendruomenės.

Sezoninė apranga

Nepriklausomai nuo to, kada lankotės, norint patogiai ir pagarbiai keliauti, svarbiausia tinkamai apsirengti. Lengvi, orui pralaidūs audiniai idealiai tinka dienai, o vėsesniais vakarais puikiai pasitarnaus striukė ar megztinis. Lankydamiesi religinėse vietose ar konservatyviose vietovėse visada apsvarstykite kuklią aprangą.

Išvada

Sprendžiant, kokiu metu geriausia vykti į Egiptą, reikia atsižvelgti į oro sąlygas, žmonių gausos toleravimą ir asmeninius interesus. Nesvarbu, ar jus traukia ramus Nilo grožis švelnią žiemą, ar šventiška nacionalinių švenčių atmosfera, ar ramybė ne piko metu, Egipto žavesys išlieka pastovus. Taigi susikraukite lagaminus, nukreipkite žvilgsnį į horizontą ir pasiruoškite laikui nepavaldžiam nuotykiui faraonų šalyje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!