Dalintis

Tunisas birželio mėnesį yra tikras rojus tiems, kurie ieško saulės, smėlio ir kultūros derinio. Šis Šiaurės Afrikos perlas, esantis Viduržemio jūros krantinėje, pasižymi karštu klimatu, turtinga istorija ir nuostabiais gamtos vaizdais. Tačiau ar birželio mėnesis yra pats geriausias laikas aplankyti šią egzotišką šalį? Šiame straipsnyje ap=velgiame kelionės į Tunisą privalumus ir trūkumus birželio mėnesį, aptariame būtiniausias lankytinas vietas ir pateikiame išsamų orų apžvalgą.

Ar verta keliauti į Tunisą birželio mėnesį?

Birželis Tunisui reiškia prasidėjusį vasaros sezoną, kuris atneša daugiau saulės ir šilumos. Šiuo metu temperatūra paprastai svyruoja nuo 20 iki 30 laipsnių Celsijaus, o tai idealu tiems, kurie mėgsta šiltą, bet ne per karštą orą. Be to, šiuo laikotarpiu dar neprasidėjus turistų antplūdžiui, galima mėgautis šiek tiek ramybe ir neturėti jokių sunkumų renkantis apgyvendinimą ar lankant lankytinas vietas.

Vienas iš didžiausių birželio privalumų yra patrauklios kainos. Kelionių paketai ir viešbučių kainos šiuo metu dažniausiai yra žemesnės nei įprastai, tad tai puikus laikas keliauti ekonomiškai. Be to, mažiau turistų reiškia mažiau eilių prie pagrindinių turistų traukinių, pvz., Kartaginos griuvėsių ar Saharos dykumos ekskursijų.

Ką aplankyti Tunise birželio mėnesį?

Tunisas gali pasigirti įvairiapusiškomis lankytinomis vietomis, pradedant nuo istorinių paminklų iki natūralių stebuklų. Viena iš būtinų lankytinų vietų yra Kartaginos griuvėsiai, kurie yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Čia galima išvysti senovės romėnų amfiteatrus, vonias ir gyvenamuosius namus, kurie atskleidžia turtingą šios vietovės istoriją.

Kitas rekomenduojamas objektas yra Sidi Bou Said – miestelis, žinomas dėl savo baltai dažytų namų su mėlynais langų žaliuzėmis ir durimis. Tai puiki vieta, kurioje galima pasivaikščioti siauromis, akmenukliais grįstomis gatvėmis, mėgautis vietos amatų dirbiniais ir paragauti tradicinį tunisietišką arbatą.

Nepraleiskite progos aplankyti ir Saharos dykumą, kuri yra neįtikėtinai populiari tarp nuotykių ieškotojų. Čia galite organizuoti dienos ar kelios dienų trukmės safari, per kurį pamatysite dykumos oazę ir galbūt netgi naktį praleisite beduinų palapinėje.

Oras: ko tikėtis birželio mėnesį?

Birželio mėnesį Tunise oras paprastai yra šiltas ir sausas. Vidutinė dienos temperatūra svyruoja apie 25–30 laipsnių Celsijaus, o naktys yra vėsesnės, su temperatūra apie 20 laipsnių Celsijaus. Tai yra puikus metas mėgautis paplūdimio atostogomis, nes vandens temperatūra Viduržemio jūroje būna maloni maudynėms.

Nepaisant to, kad birželio mėnesį retai pasitaiko liūčių, visada pravartu turėti su savimi skėtį ar ploną striukę, ypač jei planuojate lankytis aukštesniuose šalies regionuose, kur klimatas gali būti šiek tiek vėsesnis. Taip pat rekomenduojama naudoti saulės kremą, kadangi saulės spinduliai gali būti intensyvūs.

Birželio mėnesio kelionė į Tunisą

Apibendrinant, birželio mėnesis yra puikus laikas aplankyti Tunisą, ypač tiems, kurie mėgsta šilumą, mažiau turistų ir patrauklias kainas. Nuostabios istorinės vietos, įspūdingi natūralūs vaizdai ir šiltas oras suteikia puikias sąlygas atostogauti. Naudodamiesi šiuo metu siūlomomis galimybėmis, galite patirti viską, ką siūlo ši nuostabi šalis.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!