Egiptas kovo mėnesį yra vienas iš tų laikotarpių, kai šalis pradeda atgyti pavasario spalvomis ir šiluma. Tai laikas, kai oras tampa šiltesnis, tačiau vis dar išlieka pakankamai malonus, kad galėtumėte mėgautis visomis lauko pramogomis. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kovas yra puikus mėnuo aplankyti Egiptą, ką verta pamatyti ir kokios oro sąlygos vyrauja šiuo metu.

Kodėl Verta Važiuoti Į Egiptą Kovo Mėnesį?

 1. Švelnus Klimatas: Kovo mėnesį Egipte vyrauja švelnus ir sausas klimatas, kuris yra idealus ekskursijoms ir tyrinėjimams.
 2. Mažiau Turistų: Prieš prasidedant aukščiausiam turistų sezonui, kovo mėnesį dažnai galima išvengti didelių minios, leidžiant patogiau lankytis populiariose turistinėse vietose.
 3. Kultūriniai Renginiai: Kovo mėnesį Egipte gali vykti įvairūs kultūriniai renginiai ir festivaliai, kurie leidžia dar geriau pažinti vietos kultūrą.

Ką Aplankyti Egipte Kovo Mėnesį?

 1. Kairas ir Gizos Piramidės: Sausas ir švelnus oras yra idealus aplankyti Kairo muziejus ir garsiąsias Gizos piramides.
 2. Luksoro ir Karnako Šventyklas: Kovo mėnesį Luksoro miestas, žinomas dėl Karnako šventyklų komplekso ir Luksoro šventyklų, yra ypač patrauklus dėl malonaus oro.
 3. Nilas ir Asuanas: Tai puikus laikas pasimėgauti kelione laivu po Nilą, aplankant tokius objektus kaip Asuano užtvanka ir Filės šventyklą.
 4. Raudonosios Jūros Kurortai: Kovo mėnesį Raudonosios jūros kurortai, pavyzdžiui, Šarm el Šeichas ar Hurgada, siūlo puikias sąlygas nardymui, banglenčių sportui ir kitoms vandens pramogoms.
 5. Sinajaus Kalnas: Kovo mėnesį yra puikus laikas apsilankyti Sinajaus kalne ir pasimėgauti nuostabiais saulėtekiais ar saulėlydžiais.

Oro Sąlygos Kovo Mėnesį

 • Temperatūra: Vidutinė dienos temperatūra Egipte kovo mėnesį yra apie 20-25 laipsniai Celsijaus, o naktimis gali atvėsti.
 • Kritulių Tikimybė: Nors retai, bet kovo mėnesį gali pasitaikyti nedidelių liūčių, ypač šiaurinėje šalies dalyje.
 • Drabužiai: Rekomenduojama neštis tiek šiltus drabužius vakarams ir naktims, tiek lengvus, kvėpuojančius drabužius dienai.
 • Saulės Apsauga: Saulės spindulių poveikis pradeda stiprėti, todėl būtina naudoti saulės apsaugos priemones.

Išvada

Kovas Egipte yra traukiantis mėnuo tiems, kurie nori išvengti vasaros karščio, bet vis dar mėgautis šiltu ir sausu klimatu. Šis mėnuo suteikia galimybę patirti Egipto istorines vietas, kultūrą ir gamtos grožį be per didelio turistų skaičiaus. Nuo senovinių paminklų iki nuostabių Raudonosios jūros paplūdimių, Egiptas kovo mėnesį siūlo daugybę veiklų ir atrakcijų, kurios padės sukurti nepamirštamas atostogų prisiminimus.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!