Viena iš privalomų aplankyti vietų Prahoje yra Prahos Zoologijos sodas, įsikūręs gražiame Troja rajone. Šis zoologijos sodas yra vienas iš populiariausių lankytinų objektų ne tik Čekijoje, bet ir visoje Europoje, viliojantis lankytojus savo įspūdinga gyvūnų įvairove ir aktyviu dalyvavimu gamtos išsaugojimo projektuose.

Apie Zoologijos sodą

Prahos Zoologijos sodas buvo atidarytas 1931 metais ir nuo tada išaugo iki daugiau nei 5000 gyvūnų, atstovaujančių beveik 700 rūšių. Sodas užima daugiau nei 58 hektarus žemės ir yra suplanuotas taip, kad lankytojai galėtų kuo artimiau susipažinti su gyvūnais, nekenkiant jų natūraliam gyvenimo būdui.

Istorijos šerdis

Nuo savo atidarymo dienos, Prahos Zoologijos sodas buvo daugiau nei tik laisvalaikio praleidimo vieta. Jis vaidino svarbų vaidmenį saugant retas ir nykstančias gyvūnų rūšis. 2002 m. potvynis, kuris apgadino sodą ir daugelį gyvūnų buveinių, buvo didelis išbandymas, tačiau sėkmingai atstatytas zoologijos sodas toliau vystė savo misiją. Šiandien jis yra vienas iš pirmaujančių rūšių išsaugojimo centrų Europoje.

Unikalios atrakcijos

Zoologijos sodas siūlo keletą unikalių atrakcijų:

  • Indonezijos džiunglių namai, kur galima pamatyti orangutanus ir kitas džiunglių rūšis savo natūralioje aplinkoje.
  • Severočekų paviljonas, kuriame gyvena vietinės ir atkurtos rūšys, tokių kaip Prževalskio arklys.
  • Trojos pilis, netoliese esanti istorinė vieta, siūlanti nuostabius vaizdus į sodą ir aplinkinius kraštovaizdžius.

Lankytojų patarimai

Norint mėgautis viskuo, ką siūlo zoologijos sodas, rekomenduojama:

  • Apsilankyti per savaitės dienas – mažiau žmonių ir galima ramiau stebėti gyvūnus.
  • Pirkti bilietus iš anksto internetu – tai padeda išvengti eilės prie įėjimo.
  • Dėvėti patogią avalynę – zoologijos sodas yra didelis, todėl bus nemažai vaikščiojimo.

Prahos Zoologijos sodas ne tik suteikia galimybę stebėti įvairiausias gyvūnų rūšis, bet ir atlieka svarbų vaidmenį šviečiant visuomenę apie būtinybę saugoti mūsų planetos biologinę įvairovę. Tai vieta, kur kiekvienas lankytojas gali rasti kažką naujo ir įdomaus, o vaikams tai puiki proga mokytis apie gamtą ir gyvūnus interaktyviai.

Galerija

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!