Kovo mėnesį, atnešusį pavasario pažadą, Graikija pradeda nusimesti žiemos apsiaustą, atverdama žydinčius kraštovaizdžius ir šiltesnes dienas. Šiuo pereinamuoju laikotarpiu Graikijoje vyrauja unikalus švelnių orų, mažiau turistų ir atgimstančios gamtos derinys, todėl tai intriguojantis metas tokiems keliautojams, kaip aš, keliavusiai per besikeičiančius metų laikus. Pasinerkime į Graikijos žavesį kovo mėnesį, nagrinėdami vizito perspektyvumą, lankytinas vietas ir orus, kurių galima tikėtis.

Kokie orai?

Kovo mėnesiui Graikijoje būdingas perėjimas iš žiemos į pavasarį. Orai gali būti gana permainingi, vidutinė temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 18 °C. Mėnesio pradžioje dar gali būti vėsesnių dienų, ypač vakarais, o kovo pabaiga paprastai būna šiltesnė. Galimas lietus, nors ir retesnis nei žiemos mėnesiais, o saulėtų dienų mėnesiui įsibėgėjus daugėja.

Ar verta vykti?

Kovo mėnesį Graikijoje tikrai verta apsvarstyti savo kelionės planus. Šis mėnuo žymi pavasario pradžią, šalis pamažu šyla ir atgyja. Apsilankymo Graikijoje kovo mėnesį privalumai: mažiau turistų, todėl populiariausiose vietose galima ramiau lankytis, ir galimybė pamatyti žydinčius šalies gamtovaizdžius. Be to, sezono pabaigoje kelionės ir apgyvendinimo kainos dažnai būna prieinamesnės.

Ką pamatyti

Atėnai žydi

Kovo mėnesį istoriniame Atėnų mieste vyrauja maloniai švelnus oras, todėl jis idealiai tinka tyrinėti senovinius griuvėsius ir lankytinas vietas lauke. Akropolyje, Senovės agoroje ir Olimpo Dzeuso šventykloje mažiau žmonių, todėl čia galima patirti daugiau intymumo. Kovo mėnesį pradeda žydėti Atėnų nacionalinis sodas – tai graži vieta ramiam pasivaikščiojimui.

Idiliška Kretos sala

Kretos sala, pasižyminti įvairiais kraštovaizdžiais ir turtinga istorija, kovo mėnesį tampa ypač patraukli. Pradeda ryškėti salos gamtos grožis – laukinės gėlės ir žaliuojantys kalnai. Apžiūrėkite senovinius minojiečių rūmus, pavyzdžiui, Knosą, ir mėgaukitės vaizdingais žygiais Baltuosiuose kalnuose ar pakrantėje.

Delfai: pasaulio pilvas

Delfų archeologinė vietovė, senovės graikų mitologijoje kadaise laikyta pasaulio centru, ypač žavi pavasarį. Dėl vėsesnės temperatūros ir Parnaso kalno, kurį dažnai dar dengia sniegas, fone Apolono šventyklos ir Delfų archeologijos muziejaus lankymas tampa dar stebuklingesnis.

Nepriklausomybės dienos ir apreiškimo šventės

Kovo 25-oji Graikijoje yra nacionalinė šventė, minint Nepriklausomybės dieną ir Apsireiškimo šventę. Šią dieną visoje šalyje švenčiama paradais, tradiciniais šokiais ir vaišėmis. Tai puiki proga susipažinti su graikų patriotizmu ir kultūra.

Laukinių gėlių žydėjimas kaime

Kovo mėnesį Graikijos kaimas – tai laukinių gėlių ir žalumos gobelenas. Tokiuose regionuose kaip Peloponesas ir Kretos bei Rodo kaimo vietovėse atsiveria nuostabūs kraštovaizdžiai pasivaikščiojimams gamtoje ir fotografavimui.

Patarimai, kaip aplankyti Graikiją kovo mėn.

  • Įsidėkite šiltų rūbų: Kovo mėnesio orai yra permainingi, todėl reikia susikrauti įvairius drabužius: nuo šiltesnių sluoksnių vėsesniems rytams ir vakarams iki lengvesnių drabužių saulėtoms dienoms.
  • Mėgaukitės sezonine veikla: Pasinaudokite švelniais orais ir užsiimkite lauko veikla, pavyzdžiui, žygiais pėsčiomis ir archeologinių vietovių tyrinėjimu.
  • Patikrinkite sezoninį laiką: Keičiantis sezonui, kai kurios lankytinos vietos ir objektai mėnesio pabaigoje gali patrumpinti savo darbo laiką.
  • Dalyvaukite vietos šventėse: Jei lankotės kovo 25 d., dalyvaukite vietos šventėse ir geriau pažinkite Graikijos kultūrą ir istoriją.

Išvada

Kovo mėnesį Graikijoje galima mėgautis ramiu grožiu pabudus pavasariui, mažesnėmis žmonių spūstimis ir turtinga kultūrine patirtimi per nacionalines šventes. Ramesni orai, kraštovaizdžiai ir istorinės vietovės yra puiki aplinka tiems, kurie nori pažinti Graikijos gilumą ne tik vasaros žavesiu. Nesvarbu, ar klajojate po senovinius griuvėsius, ar mėgaujatės žydinčia gamta, ar dalyvaujate gyvybingose vietinėse tradicijose, Graikija kovo mėnesį yra patrauklus pasirinkimas išrankiems keliautojams.

Sėkmingų kelionių, arba, kaip sakoma graikiškai, καλά ταξίδια! Tegul pavasario Graikijos žavesys įkvepia jūsų kelionę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!