Kaip keliautoja, apkeliavusi daugumą žemynų įvairiais metų laikais, pastebėjau, kad kiekvienas mėnuo atveria unikalią kiekvienos šalies grožio ir kultūros perspektyvą. Graikija sausio mėnesį – ne išimtis. Turtinga istorija, įvairūs kraštovaizdžiai ir švelnus Viduržemio jūros klimatas – Graikija žiemą suteikia kitokio žavesio. Panagrinėkime, ar verta aplankyti Graikiją sausio mėnesį, ką galite pamatyti ir kokio oro galite tikėtis.

Kokie orai?

Sausio mėnesio orai Graikijoje yra švelnūs, palyginti su Šiaurės Europos standartais, tačiau gali būti gana permainingi. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo 5 °C iki 15 °C, o salose ir pietiniuose regionuose būna šilčiau. Lietus yra dažnas reiškinys, todėl pravartu įsidėti neperšlampamą striukę ir skėtį. Kalnuotose vietovėse gali pasitaikyti sniego, todėl žiemą galima grožėtis gražiais kraštovaizdžiais ir net slidinėti tokiose vietose kaip Parnaso kalnas.

Ar verta vykti?

Tikrai. Sausio mėnesį Graikijoje gali lankytis tie, kurie nori susipažinti su šalies kultūros paveldu ir gamtos grožiu be vasaros minios žmonių. Tai metas, kai galite mėgautis autentiškesne patirtimi, neskubėdami aplankyti istorines vietas ir vietines užkandines. Be to, ne piko metu dažnai rasite mažesnes apgyvendinimo ir skrydžių kainas.

Ką pamatyti

Atėnai ir jų istoriniai stebuklai

Sausio mėnesį Atėnuose yra maloniai vėsu, todėl puikiai tinka tyrinėti senovinius griuvėsius ir nesijaučia karščio. Būtina aplankyti Akropolį, senovės Agorą ir Nacionalinį archeologijos muziejų. Miesto kavinėse ir restoranuose rasite jaukią užuovėją, kur galima paragauti gardžių graikiškos virtuvės patiekalų ir karštų gėrimų.

Salonikai: kultūros šventė

Antrasis Graikijos miestas Salonikuose turtingas Bizantijos istorija ir veržliu kultūriniu gyvenimu. Miesto įžymybės, tokios kaip Baltasis bokštas ir Rotunda, yra mažiau perpildytos, todėl čia galima pasimėgauti intymesniais įspūdžiais. Nepraleiskite gyvybingų miesto kavinių ir Modiano turgaus, kuris yra šventė pojūčiams.

Kalnuoti Zagorio kaimai

Gamtos mylėtojams Zagorio regionas siūlo kvapą gniaužiančius kalnų peizažus, tradicinius akmeninius kaimelius ir ramius peizažus, padengtus lengvu sniego sluoksniu. Tai puiki vieta žygiams pėsčiomis, fotografavimui ir tradicinio graikų kalnų gyvenimo pažinimui.

Švelni žiema Kretoje

Sausio mėnesį Kretoje vyrauja švelnūs orai, palyginti su kitomis Europos vietovėmis. Tyrinėkite Knoso Minojos griuvėsius, žygiuokite pėsčiomis Samarijos tarpekliu (jei tik leidžia oro sąlygos) arba aplankykite žavingus Chanijos ir Retimno senamiesčius.

Peloponeso žiemos žavesys

Peloponeso pusiasalyje yra tokių senovinių vietovių kaip Olimpija, Mikėnai ir Epidauras, kurias be vasaros karščio galima aplankyti kur kas maloniau. Vaizdingi regiono kaimai, pavyzdžiui, Nafplio, taip pat yra romantiškas žiemos pasivaikščiojimų fonas.

Patarimai, kaip aplankyti Graikiją sausio mėn.

  • Šiltai apsirenkite: ypač pakrančių ir kalnuotose vietovėse oras gali greitai pasikeisti: nuo saulėto iki lietingo ir vėsaus.
  • Patikrinkite darbo laiką: kai kurių lankytinų vietų darbo laikas žiemą gali būti sutrumpintas arba jos gali būti uždarytos, ypač salose.
  • Mėgaukitės veikla uždarose patalpose: muziejai, galerijos ir kultūriniai renginiai gali suteikti turiningų įspūdžių, kai nėra šilta.
  • Graikų ortodoksų Epifaniją: Sausio 6 d. stebėkite vandens palaiminimą – unikalią ir gyvybingą tradiciją visoje šalyje.

Išvada

Apsilankymas Graikijoje sausio mėnesį suteikia unikalią galimybę pamatyti šalies istorines vietas, kraštovaizdžius ir miestus be minios žmonių. Nors oras vėsesnis ir permainingas, jis suteikia galimybę užsiimti kitokia veikla ir patirti kitokių įspūdžių, kurių negalima patirti karštais vasaros mėnesiais. Nesvarbu, ar tyrinėjate senovinius griuvėsius, ar mėgaujatės pulsuojančiu miesto gyvenimu, ar mėgaujatės ramiu kalnų ir jūros grožiu, Graikija sausio mėnesį yra kelionė, į kurią verta leistis.

Taigi, šiltai apsivilkite ir atraskite žiemos Graikijos grožį. Kaló taxídi!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!