Kokios yra maisto kainos Korfu saloje?
Dalintis

Korfu sala – viena mėgstamiausių krypčių tarp lietuvių, ieškančių šiltų atostogų su skaniu maistu ir graikiška dvasia. Tačiau prieš keliaujant daugeliui kyla klausimas: kiek kainuoja maistas Korfu saloje? Ar kainos stipriai skiriasi nuo Lietuvoje įprastų? Ar geriau valgyti kavinėse, ar gamintis patiems? Šiame straipsnyje atsakysime į šiuos klausimus.

Maisto kainos parduotuvėse

Korfu saloje veikia tokie prekybos tinklai kaip „Lidl“, „AB Vasilopoulos“, „Sklavenitis“. Produktų kainos gali kiek svyruoti priklausomai nuo vietos, tačiau apskritai jos yra gana artimos Lietuvos vidurkiui – kai kas pigiau, kai kas brangiau.

Pavyzdžiui, duonos kepalas kainuoja apie 1 €, o litras pieno – apie 1,20 €. Kiaušiniai čia kiek brangesni, tačiau vaisiai ir daržovės dažnai pigesni – ypač vietiniuose turguose. Feta sūris ar alyvuogių aliejus, žinoma, gerokai pigesni nei Lietuvoje, o ir kokybė – puiki.

Valgymas kavinėse ir restoranuose

Tradicinėse graikiškose tavernose galima skaniai pavalgyti už 10–15 € žmogui. Pagrindiniai patiekalai, tokie kaip souvlaki, musaka ar graikiškos salotos, kainuoja nuo 7 iki 12 €. Kava kainuoja apie 2–3 €, stiklinė vietinio vyno – apie 2 €. Desertai dažniausiai siūlomi už 3–5 €.

Didesniuose kurortiniuose miestuose (pvz., Paleokastritsoje, Benitses ar Korfu mieste) kainos gali būti šiek tiek aukštesnės, bet vis tiek išlieka prieinamos.

Ar verta gamintis patiems?

Jeigu keliaujate su šeima ar ilgesniam laikui – tikrai verta. Nuomojantis būstą su virtuve, galima smagiai išnaudoti vietinius produktus, paragauti autentiško skonio ir tuo pačiu sutaupyti. Be to, net ir paprasčiausia vakarienė su vietiniu vynu, šviežiomis daržovėmis, alyvuogėmis ir feta sūriu čia skamba kaip restorano meniu.

Patarimai keliautojams

  • Venkite pirkti maistą iš labai turistinių vietų (šalia lankytinų objektų, oro uosto), nes kainos gali būti padidintos.
  • Apsipirkite turguose ar pas vietinius ūkininkus – taip rasite ir geresnes kainas, ir šviežesnius produktus.
  • Jeigu įmanoma, kelionės pradžioje apsilankykite „Lidl“ – ten kainos dažniausiai mažiausios.
  • Atkreipkite dėmesį į vietinius produktus su „bio“ ar „PDO“ ženklinimu – jie dažnai pasižymi aukšta kokybe.

Kainų palyginimas: Korfu ir Lietuva

Produktas Kaina Korfu Kaina Lietuvoje
Balta duona (kepalas) 1,00 € 1,30 €
Pienas (1 l) 1,20 € 1,10 €
Kiaušiniai (10 vnt.) 2,80 € 2,30 €
Feta sūris (kg) 7,50 € 9,00 €
Alyvuogių aliejus (1 l) 6,00 € 7,50 €
Vanduo (1,5 l) 0,50 € 0,60 €
Vynas (0,75 l) 4,00 € 5,00 €
Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!