Gegužė yra vienas iš gražiausių metų laikų aplankyti Ispaniją. Šiltas oras, žydinti gamta ir įvairūs kultūriniai renginiai daro šį mėnesį idealų laiką turistinėms kelionėms. Be to, dar nepasiekus aukščiausio vasaros sezono, lankytojai gali išvengti didžiausių minų ir mėgautis šalies siūlomomis pramogomis su šiek tiek daugiau erdvės.

Oras gegužės mėnesį

Gegužės oras Ispanijoje yra vienas maloniausių metų laikų:

  • Šiaurės Ispanija: Temperatūros šiose vietovėse pradeda šilti, svyruodamos tarp 15°C ir 20°C. Lietingos dienos vis dar gali pasitaikyti, ypač prie Atlanto vandenyno pakrantės.
  • Centrinė Ispanija: Madride oras paprastai yra sausas ir saulėtas su dienos temperatūromis nuo 20°C iki 25°C. Naktys gali būti vėsesnės, bet visai malonios.
  • Pietų Ispanija: Andalūzijoje oras gali būti šiltas ir saulėtas, su temperatūromis nuo 20°C iki 30°C. Tai puikus laikas aplankyti šį regioną prieš prasidedant vasaros karščiams.
  • Kanarų salos: Šios salos išlieka puikus pasirinkimas, su vidutinėmis temperatūromis apie 20°C–25°C ir mažai kritulių.

Ką aplankyti gegužės mėnesį

  • Barselona: Mėgaukitės architektūros stebuklais, tokiais kaip Sagrada Familia ar Park Güell, ir dalyvaukite Primavera Sound festivalyje, kuris pritraukia garsius pasaulio muzikos atlikėjus.
  • Sevilija: Gegužė yra idealus laikas apsilankyti Sevilijoje, nes šiuo metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, įskaitant garsiąjį Feria de Abril, kuris kartais gali užsitęsti iki gegužės pradžios.
  • Kordoba: Patirkite unikalų Kordobos Patio festivalį, kurio metu privačios sodybos atveria savo kiemus lankytojams, kurie gali grožėtis puošniais gėlių kompozicijomis ir tradiciniais išpuoselėtais kiemais.
  • Madridas: Aplankykite San Isidro festivalį, kuris vyksta gegužės viduryje ir yra vienas didžiausių Madrido metų renginių, su įvairiomis parodomis, muzika ir tradiciniais patiekalais.

Kultūriniai renginiai

  • Be minėtų festivalių, gegužė taip pat yra laikas, kai daug miestų švenčia savo globėjo šventes, kurios gali būti pažymėtos įvairiomis kultūrinėmis parodomis ir šventėmis.

Gegužė Ispanijoje siūlo ne tik puikų orą, bet ir kultūrinio gyvenimo įvairovę, tad tai puikus laikas aplankyti šią šalį, jei norite išvengti vasaros karščio ir turistų minių.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!