Kovas yra puikus laikas aplankyti Ispaniją, nes tai yra pereinamasis mėnuo tarp žiemos ir pavasario, kai oras pradeda šilti, o turistų dar nedaug. Šis laikotarpis siūlo puikias galimybes išvengti didelių minų ir mėgautis šalies kultūra, kraštovaizdžiu ir festivaliais.

Oras kovo mėnesį

Kovo mėnesio oras Ispanijoje gali būti labai įvairus priklausomai nuo regiono:

  • Šiaurės Ispanija: Čia oras dar gali būti vėsus ir lietingas, ypač kalnuotose vietovėse, tokiuose kaip Pirenejai ar Baskų kraštas.
  • Centrinė Ispanija: Madride oras kovo mėnesį dažnai būna sausas ir saulėtas dienomis, su dienos temperatūromis apie 15°C, tačiau naktys gali būti vėsios.
  • Pietų Ispanija: Andalūzijoje, ypač Malagoje ir Sevilijoje, oras jau būna šiltesnis, su vidutinėmis dienos temperatūromis nuo 18°C iki 22°C, kas suteikia puikias sąlygas apžiūrėti lankytinas vietas ir mėgautis lauko veiklomis.
  • Kanarų salos: Šiame regione klimatas visus metus išlieka šiltas ir malonus, su temperatūromis apie 20°C–25°C, todėl tai yra idealus variantas norintiems pabėgti nuo žiemos šalčio.

Ką aplankyti kovo mėnesį

  • Valensija ir Las Fallas Festivalis: Kovo mėnesį Valensijoje vyksta Las Fallas festivalis, kurio metu miestas gyvena pirotechnikos šou, tradicinėmis eitynėmis ir milžiniškų skulptūrų, kurios vėliau sudeginamos, eksponavimu. Tai vienas iš ryškiausių ir įspūdingiausių Ispanijos festivalių.
  • Sevilija ir Andalūzija: Kovas yra puikus laikas aplankyti Andalūziją, kadangi oras jau pakankamai šiltas, bet dar ne per karštas. Aplankykite Alcazar rūmus ir Sevilijos katedrą, o vėliau pasimėgaukite vietiniu tapas.
  • Barselona: Mėgaukitės mažesnėmis minios ir šiltesniu oru, tyrinėdami Gaudí architektūros stebuklus ir vaikščiodami po Ramblą.
  • Madridas: Lankykite Prado ir Reina Sofia muziejus be ilgų eilių, o vėliau atsipalaiduokite Retiro parke.

Kultūriniai renginiai ir šventės

  • Be jau minėto Las Fallas festivalio, kovo mėnesį Ispanijoje švenčiama ir Šv. Patriko diena, ypač Barselonoje ir Madride, kur gyvena didelės tarptautinės bendruomenės.

Apibendrinant, kovas Ispanijoje siūlo puikų balansą tarp malonaus klimato ir kultūrinio turtingumo, todėl tai yra puikus laikas aplankyti šią šalį, ypač jei norite išvengti didelio turistų skaičiaus, kuris būdingas vasaros mėnesiams.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!