Lapkričio mėnesis Ispanijoje yra laikomas šaltesniu ir drėgnesniu, tačiau vis tiek siūlo daug galimybių turistams, ypač tiems, kurie nori išvengti didžiųjų minų ir mėgautis šalies kultūra bei gastronomija. Tai taip pat laikas, kai galima išvysti kitokią Ispanijos pusę, kurioje gamta, miestai ir tradicijos pristatomos labiau intymioje atmosferoje.

Oras lapkričio mėnesį

Lapkričio mėnesio oras Ispanijoje gali skirtis priklausomai nuo regiono:

  • Šiaurės Ispanija: Čia oras yra vėsesnis ir drėgnesnis, su dažnomis lietumi. Temperatūros paprastai svyruoja nuo 5°C iki 15°C. Tai gali būti puikus laikas aplankyti, jei mėgstate ramią atmosferą ir gamtos grožį.
  • Centrinė Ispanija: Madridas ir aplinkiniai regionai gali būti šalti, su temperatūromis svyruojančiomis tarp 5°C ir 15°C. Šalti orai yra tinkami laikas aplankyti muziejus ir istorines vietas.
  • Pietų Ispanija: Andalūzijoje, įskaitant Malagą ir Seviliją, oras išlieka švelnus, su dienos temperatūromis tarp 15°C ir 20°C. Tai puikus laikas tyrinėti miestus be didelio karščio.
  • Kanarų salos: Šios salos išlieka vienas iš geriausių pasirinkimų vėlyvojo sezono atostogoms, su vidutinėmis temperatūromis apie 20°C–24°C.

Ką aplankyti lapkričio mėnesį

  • Barselona: Mėgaukitės mažiau pilnomis gatvėmis ir lankykite tokias vietas kaip Picasso muziejus ar Gaudí architektūros stebuklai be didelių eilių.
  • Madridas: Ištirkite muziejus, tokį kaip Prado ar Thyssen-Bornemisza, kuriuos lapkričio šaltis padaro dar jaukesnius.
  • Sevilija: Aplankykite Alcázar rūmus arba eikite pasivaikščioti po miesto senamiestį, mėgaujantis atvėsusiu oru ir mažesniu turistų skaičiumi.
  • Kanarų salos: Mėgaukitės saulės voniomis ir vandens sporto veiklomis, tokiomis kaip nardymas ar burlenčių sportas, kurie lapkričio mėnesį tebėra malonūs.

Kultūrinių renginių rekomendacijos

  • Jazz Festivalis Madride ir Barselonoje: Šie festivaliai pritraukia tarptautinius atlikėjus ir jazz muzikos mėgėjus, siūlydami aukštos kokybės muzikinius pasirodymus.
  • Vyno derliaus šventės: Nors pagrindinis derlius būna baigiamas rugsėjį, kai kuriose vietovėse vis dar vyksta susiję renginiai, kur galima ragauti vietinį vyną.

Nors lapkričio oras Ispanijoje gali būti šaltesnis ir drėgnesnis, tai vis tiek puikus laikas aplankyti šią šalį, ypač jei norite išvengti didelių turistų minų ir mėgautis kultūra bei istorija be skubėjimo. Lapkritis taip pat gali būti idealus laikas keliautojams, ieškantiems geresnių viešbučių kainų ir mažiau apkrautų lankytinų vietų.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!