Ispanija yra įvairi šalis, kurioje kiekvienas regionas siūlo savo unikalius patrauklumus, priklausomai nuo metų laiko. Norint nuspręsti, kada geriausia vykti į Ispaniją, svarbu įvertinti orus, turistų srautus bei tai, ką norite veikti.

Pavasaris (kovo-birželio mėn.)

Pavasaris yra vienas geriausių metų laikų lankytis Ispanijoje, ypač jei norite išvengti vasaros karščio ir minios. Šiuo metu oras šiltėja, bet dar nėra per karšta, tai puikus laikas tyrinėti miestus pėsčiomis ir mėgautis gamta.

  • Kovo mėnesį šventės, tokios kaip Semana Santa (Šventoji savaitė), vyksta visoje šalyje, ypač Sevilijoje ir Málagoje, kur procesijos ir ceremonijos įtraukia tūkstančius žiūrovų.
  • Gegužės mėnesį vyksta daug festivalių, įskaitant garsųjį Gėlių festivalį Kordoboje.

Vasara (birželio-rugpjūčio mėn.)

Vasara yra populiariausias turistų sezonas Ispanijoje, ypač pietinėse ir pakrantės vietovėse, kur galima mėgautis saulėtu oru ir paplūdimių malonumais. Tačiau būkite pasiruošę aukštoms temperatūroms ir didelėms turistų minioms.

  • Liepos ir rugpjūčio mėnesiais oras gali būti itin karštas, ypač Andalūzijoje ir kitose pietinėse srityse, todėl jei mėgstate saulės vonias, šis laikas idealus.
  • Šiaurėje, pavyzdžiui, Galicijoje, vasaros orai yra švelnesni ir malonesni.

Ruduo (rugsėjo-lapkričio mėn.)

Ruduo yra puikus metas aplankyti Ispaniją, jei mėgstate ramybę ir norite išvengti didelių minios. Oras vis dar malonus, o gamta įgauna spalvingus atspalvius.

  • Rugsėjis vis dar siūlo šiltus orus, idealus tiek paplūdimio atostogoms, tiek kultūriniams apsilankymams.
  • Spalio ir lapkričio mėnesiais oras vėsta, bet vis dar malonus ekskursijoms ir kultūriniams renginiams.

Žiema (gruodžio-vasario mėn.)

Žiema yra mažiau populiari tarp turistų, bet puikus metas, jei norite išvengti minios arba mėgstate slidinėjimą. Ispanijos kalnų kurortai, pavyzdžiui, Siera Nevada, siūlo puikias sąlygas žiemos sportui.

  • Kalėdiniu laikotarpiu Ispanijoje galite pamatyti nuostabias šviesų instaliacijas ir tradicinius Kalėdų turgus, ypač Barselonoje ir Madride.

Atsižvelgiant į tai, kada ir ką norite patirti, Ispanija siūlo įvairias galimybes bet kuriuo metų laiku, tačiau pavasario ir rudens mėnesiai dažnai laikomi idealiausiais dėl malonaus oro ir mažesnio turistų skaičiaus.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!