Kelionė į Ispaniją iš Lietuvos yra populiarus maršrutas tiek turistams, tiek verslo atstovams. Tačiau, planuojant tokį skrydį, svarbu žinoti ir laikytis tam tikrų reikalavimų, kurie užtikrintų sklandų ir saugų kelionės procesą. Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime reikalavimus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas kelionės į Ispaniją iš Lietuvos dalyvis.

1. Kelionės Dokumentai

Pasas arba Asmens Tapatybės Kortelė

Ispanija yra Europos Sąjungos (ES) narė, todėl Lietuvos piliečiams pakanka turėti galiojantį asmens tapatybės kortelę arba pasą. Svarbu, kad dokumentas būtų galiojantis bent 3 mėnesius nuo kelionės pabaigos.

Vizos Reikalavimai

Kadangi abi šalys yra Šengeno erdvėje, vizos Lietuvos piliečiams įprastai nereikalingos.

2. Sveikatos Draudimas

Nors tai nėra privaloma, rekomenduojama turėti galiojantį sveikatos draudimą, galiojantį visoje ES. Tai padės išvengti didelių išlaidų susirgus ar patyrus traumą.

3. COVID-19 Pandemijos Reikalavimai

Nors COVID-19 pandemijos apribojimai gali keistis, svarbu pasidomėti prieš skrendant:

  • Vakcinacijos pažymėjimas: Jei esate pilnai vakcinuotas, tai gali būti privalomas dokumentas.
  • Neigiamas COVID-19 testas: Kai kuriais atvejais gali prireikti pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą.
  • Saviizoliacija: Prireikus, gali būti nurodyta atlikti saviizoliaciją atvykus į Ispaniją.
  • Keliautojo sveikatos forma: Kai kurios šalys reikalauja užpildyti sveikatos formą prieš atvykstant.

4. Skrydžio Informacija

Rekomenduojama patikrinti savo skrydžio būklę prieš išvykstant, nes oro eismo tvarkaraščiai gali keistis. Tai ypač svarbu pandemijos metu, kai skrydžiai gali būti atšaukti ar perkelti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į bagažo taisykles ir leistinus svorius skirtinguose oro linijų bendrovėse.

5. Saugumo Procedūros Oro Uoste

  • Skysčių ir asmeninių daiktų patikrinimas: Prieš skrendant, keleiviai privalo laikytis saugumo taisyklių dėl skystų medžiagų ir asmeninių daiktų patikrinimo.
  • Elektroninių įrenginių tikrinimas: Nešiojami kompiuteriai ir kiti didesni elektroniniai prietaisai turės būti patikrinami atskirai.

6. Skrydžio metu

  • Kaukės dėvėjimas: Atsižvelgiant į dabartinę sveikatos apsaugos padėtį, daugumoje skrydžių gali būti privaloma dėvėti veido kaukes.
  • Maistas ir gėrimai lėktuve: Priklausomai nuo aviakompanijos, gali būti taikomi apribojimai dėl maisto ir gėrimų lėktuve.

7. Atvykus į Ispaniją

  • Muitinės procedūros: Atvykus į Ispaniją, gali tekti praeiti muitinės patikrinimus. Svarbu turėti visus reikiamus dokumentus pasiruošus.
  • Sveikatos patikrinimai: Atsižvelgiant į sveikatos apsaugos reikalavimus, atvykus gali būti atliekami sveikatos patikrinimai.

8. Grįžimas į Lietuvą

Grįžtant į Lietuvą, taip pat gali būti taikomi tam tikri reikalavimai, pvz., sveikatos patikrinimai ar karantino taisyklės, priklausomai nuo tuo metu galiojančių taisyklių.

Apibendrinimas

Kelionė į Ispaniją iš Lietuvos reikalauja tinkamo pasirengimo ir susipažinimo su kelionės dokumentų, sveikatos apsaugos, skrydžio ir saugumo procedūrų reikalavimais. Svarbu stebėti naujausias kelionės ir sveikatos apsaugos naujienas, ypač atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos poveikį (Šiuo metu jokių suvažymų dėl COVID-19 nėra). Atidus pasirengimas užtikrins sklandų ir malonų kelionės patyrimą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!