Sausio mėnuo Italijoje – tai žavesio ir ramybės laikotarpis, kuomet šalis yra mažiau apgulta turistų, o jos kultūrinis ir natūralus grožis atsiskleidžia visu savo unikaliu būdu. Tad ar verta lankytis Italijoje šiuo metu? Atsakymas priklauso nuo to, ko ieškote savo kelionėje.

Oro sąlygos

Sausio mėnesį Italijoje vyrauja žiemos sezonas, tačiau oro sąlygos gali labai skirtis priklausomai nuo regiono. Šiaurėje, pavyzdžiui, Alpėse, temperatūra gali nukristi žemiau nulio ir čia puiku leistis į slidinėjimo nuotykius. Tuo tarpu pietuose, pavyzdžiui, Sicilijoje ar Sardinijoje, oras yra švelnesnis, su vidutinėmis temperatūromis apie 10-15 laipsnių šilumos. Tai reiškia, kad net žiemą galite mėgautis pakankamai maloniais orais, idealiais ilgiems pasivaikščiojimams ar net kai kurioms paplūdimio veikloms.

Ką aplankyti?

Sausio mėnesis Italijoje taip pat žymi mėnesį, pilną įvairių renginių ir švenčių, kurios leidžia iš arti pažinti šalies kultūrą:

  • Romoje – švęskite Naujuosius Metus kaip tikrasis romietis, apsilankydami istorinėse vietose be ilgų eilių. Aplankykite Vatikaną, Koliziejų ar Pantheoną ramybėje, kurią sunku patirti kitu metu.
  • Venecijoje – nors garsioji Venecijos karnavalas prasideda vasario mėnesį, ruošiamasi jam jau sausio pabaigoje. Tai puikus laikas pamatyti, kaip miestas pamažu keičiasi ir pasiruošia vienam didžiausių savo metų įvykių.
  • Florence – mėgaukitės meno ir architektūros stebuklais be spūsčių. Uffizi galerija arba Michelangelo’s Davidas bus daug maloniau apžiūrimi be minios.

Festivaliai ir renginiai

Sausis Italijoje taip pat garsėja įvairiais mažesniais festivaliais ir renginiais, tokiais kaip San Antonio di Padova šventė, kurios metu vyksta įvairios parodos, procesijos ir šventiniai užgavėnės.

Ar verta važiuoti?

Italija sausio mėnesį siūlo unikalią patirtį tiems, kurie mėgsta ramesnę aplinką ir nori išvengti turistų minios. Tai puikus laikas, jei norite gilintis į šalies kultūrą ir istoriją, mėgautis jos kulinariniais pasiekimais be skubėjimo ir streso. Be to, žiemos sezono metu galite rasti žymiai patrauklesnes kelionės ir apgyvendinimo kainas.

Sausio mėnesis Italijoje – tikra dovana keliautojui, ieškančiam ramybės, kultūros ir neįkainojamo grožio. Tad kodėl gi nepatirti šios šalies žiemos žavesio?

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!