Italija siūlo įvairius malonumus per visus metus, tačiau geriausias laikas keliauti priklauso nuo to, ką norite iš kelionės gauti. Štai kelios gairės, padėsiančios nuspręsti, kada geriausia vykti į šią nuostabią šalį:

Pavasaris (kovo – gegužės mėnesiai)

Pavasaris yra vienas iš geriausių laikų lankyti Italiją, ypač balandžio ir gegužės mėnesiais. Oro sąlygos šiuo metu yra malonios – nei per karšta, nei per šalta. Tai puikus laikas aplankyti lankytinas vietas, pavyzdžiui, Romą, Florenciją ar Veneciją, nes dar neprasidėjęs turistų antplūdis leidžia ramiau mėgautis miestų grožiu. Gamta pražysta, todėl peizažai atrodo ypač žavūs.

Vasaros sezono pradžia (birželio mėnesis)

Birželio mėnesį Italijoje prasideda vasara, bet temperatūros dar nėra itin aukštos. Tai yra pats laikas mėgautis paplūdimio atostogomis prieš didžiausią turistų antplūdį liepą ir rugpjūčio mėnesiais. Šiuo laikotarpiu taip pat vyksta įvairūs festivaliai ir renginiai, kurie suteikia galimybę geriau pažinti italų kultūrą.

Rugsėjis

Rugsėjis yra dar vienas puikus mėnuo keliauti į Italiją. Vasaros karštis jau praeina, tačiau oras vis dar šiltas ir malonus. Šiuo metu galima mėgautis vynuogynų derliaus nuėmimu, ypač Toskanoje ir Pjemonte. Turistų mažiau, todėl lankymasis įvairiose turistinėse vietose tampa malonesnis.

Vėlyvas ruduo (spalio – lapkričio mėnesiai)

Spalio ir lapkričio mėnesiais Italija pasitinka vėlyvą rudenį su maloniai vėsiais orais ir spalvinga gamta. Šis metas yra idealus norintiems išvengti didelių minų ir mėgautis mažesnėmis kainomis. Tai taip pat puikus laikas ragauti sezoniškus produktus ir patiekalus, nes šiuo metu vyksta įvairūs maisto ir vyno festivaliai.

Žiema (gruodžio – vasario mėnesiai)

Žiemos mėnesiai Italijoje yra šalti, ypač šiaurėje, tačiau tai puikus laikas tiems, kurie mėgsta slidinėti Alpėse. Be to, gruodžio mėnesį galima mėgautis Kalėdų turgeliais ir šventinėmis puošmenomis didmiesčiuose, o šventinė atmosfera suteikia ypatingą žavesį.

Atsižvelgiant į šiuos patarimus, galite pasirinkti laiką, kuris labiausiai atitinka jūsų pomėgius ir kelionės tikslus. Italija visada turi ką pasiūlyti, nepriklausomai nuo sezono!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!