Kelionė į Kiprą birželio mėn. – puikus sprendimas keliautojams, norintiems patirti gyvybingą Viduržemio jūros regiono vasarą jos pradžioje. Birželio mėnuo Kipre reiškia sezono pradžią, o sala siūlo šilčiausią svetingumą, saulės nutviekstus kraštovaizdžius ir daugybę veiklų, kuriomis visapusiškai išnaudojami puikūs orai. Nuo saulės vonių auksiniuose paplūdimiuose iki senovinių griuvėsių tyrinėjimo ir gyvybingos vietos kultūros – birželį Kipras atsiskleidžia visu savo vasaros grožiu.

Kipras birželio mėnesį

Atėjus birželiui, Kipras pradeda vasaros sezoną ir pradeda džiaugtis ilgesnėmis dienomis, kupinomis saulės spindulių ir giedro dangaus. Šis laikotarpis idealiai tinka paplūdimių entuziastams, istorijos mėgėjams ir tiems, kurie nori pasinerti į gyvybingą salos atmosferą ir turtingą kultūrinę pasiūlą.

Šiltas ir saulėtas oras

Birželio mėnesio orai būdingi Viduržemio jūros regionui – vidutinė temperatūra svyruoja nuo 20 °C iki 30 °C. Saulė karaliauja, kasdien šviečia daugiau nei 12 valandų, todėl puikiai tinka lauko pramogoms ir poilsiui paplūdimyje. Jūros temperatūra taip pat vilioja – ji įšyla iki maždaug 24 °C, todėl puikiai tinka maudynėms, nardymui ir vandens sportui. Nors dienos karštos, vakarai, ypač pakrantėje, yra maloniai vėsūs.

Ką aplankyti ir ką veikti

Birželį Kipre verda gyvenimas, čia yra ką pamatyti ir nuveikti:

  • Paplūdimio gyvenimas: Kipro paplūdimiai yra vienas didžiausių birželio mėnesio traukos centrų. Nuo garsiojo Nissi paplūdimio Ayia Napoje iki šeimoms pritaikytos Fig Tree įlankos Protarase ir nuošalios Laros įlankos Akamase – čia rasite paplūdimį kiekvienam.
  • Kultūros renginiai ir festivaliai: Birželį visoje saloje prasideda daugybė kultūrinių renginių ir muzikos festivalių. Kataklysmos festivalis, arba Potvynio festivalis, yra unikali šventė su koncertais, tradiciniais žaidimais ir vandens sporto varžybomis, rengiama praėjus 50 dienų po stačiatikių Velykų.
  • Senovės griuvėsiai ir istorinės vietovės: Birželio mėnesį vyrauja šiltas, bet nepermainingas oras, kuris puikiai tinka turtingai Kipro istorijai tyrinėti. Būtina aplankyti Pafoso archeologinį parką su nuostabiomis romėnų mozaikomis ir senovės Kouriono karalystę.
  • Nuotykiai lauke: Tiems, kurie nori pabėgti nuo karščio, Troodos kalnai siūlo vėsesnę temperatūrą ir nuostabius pėsčiųjų takus. Regione taip pat yra vaizdingų kaimelių, vyno daryklų ir garsiųjų tapytų bažnyčių, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
  • Nardymas ir vandens sportas: Birželio mėnesį skaidrūs Viduržemio jūros vandenys puikiai tinka nardymui, o prie Larnakos krantų yra puikios vietos, pavyzdžiui, Zenobijos nuolaužos. Čia taip pat galima užsiimti vandens sportu, pavyzdžiui, vandens motociklais, burlentėmis ir parasparniais.

Kipro kulinarinės patirtys

Birželio mėn. – puikus metas pasimėgauti Kipro virtuvės patiekalais, nes vietinės tavernos ir pajūrio restoranai siūlo patiekalus, pagamintus iš šviežių sezoninių ingredientų. Šiuo metų laiku jūros gėrybės yra ypač gardžios, o apsilankymas Kipre neapsieina be meze – mažų patiekalų, kurie atskleidžia salos kulinarinę įvairovę.

Kipro naktinis gyvenimas: Mėgaukitės Kipru sutemus

Pakilus temperatūrai, saloje pagyvėja ir naktinis gyvenimas. Ayia Napa ir Limasolis – tai karščiausi taškai tiems, kurie ieško gyvybingų barų, klubų ir paplūdimio vakarėlių. Jei norite ramiau praleisti vakarą, Pafose rasite daugybę barų ir restoranų, kuriuose vyrauja atpalaiduojanti atmosfera.

Kipro žavesys birželio mėnesį

Birželio mėnuo Kipre pasižymi gyvybinga vasaros atmosfera, puikiu oru paplūdimiams ir vandens pramogoms bei turtinga kultūrinių renginių programa. Tai idealus metas tiems, kurie nori pažinti gyvąją Kipro pusę ir kartu pasimėgauti salos grožiu ir istorija. Nesvarbu, ar ilsitės paplūdimyje, ar tyrinėjate senovinius griuvėsius, ar mėgaujatės vietine virtuve ir naktiniu gyvenimu, Kipras birželį suteikia įsimintinų ir įvairių atostogų įspūdžių, todėl jį neabejotinai verta aplankyti.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!