Apsilankymas Kipre rugsėjo mėnesį – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško Viduržemio jūros vasaros šilumos ir grožio, o dar vienas privalumas – mažiau žmonių. Rugsėjį, kai turizmo sezono įkarštis pradeda mažėti, vyrauja ramesnė atmosfera, leidžianti geriau pažinti turtingą salos kultūros paveldą ir gamtos grožį.

Kipras rugsėjo mėnesį

Rugsėjis Kipre reiškia švelnų perėjimą iš karštos vasaros į švelnesnį, bet vis dar šiltą ankstyvą rudenį. Saloje ir toliau verda aktyvi veikla, tačiau tempas sulėtėja, todėl atostogos tampa ramesnės. Šis mėnuo sujungia geriausius vasaros ir ankstyvo rudens aspektus, todėl tai yra geriausias metas tiek paplūdimių mėgėjams, tiek kultūros entuziastams.

Šiltas ir saulėtas oras

Rugsėjo mėnesio orai išlieka šilti ir saulėti, o vidutinė dienos temperatūra svyruoja nuo 25°C iki 35°C, o mėnesiui įsibėgėjus palaipsniui atvėsta. Jūros temperatūra taip pat palanki, ji išlieka pakankamai šilta, kad būtų galima maudytis ir užsiimti vandens sportu. Naktys tampa vėsesnės, o tai maloniai atpalaiduoja po dienos karščio. Dėl šio vasaros šilumos ir rudens vėsos užuomazgų derinio rugsėjis idealiai tinka įvairiai veiklai lauke.

Ką aplankyti ir nuveikti

Rugsėjį dėl švelnesnės temperatūros ir mažesnio žmonių srauto atsiveria daugybė galimybių tyrinėti ir mėgautis:

  • Atsipalaidavimas paplūdimyje: Rugsėjį Kipro paplūdimiai išlieka patrauklūs, nes vanduo išlieka šiltas, o pagrindinės turistų minios išsisklaido. Tai puikus metas ramiai leisti laiką paplūdimyje arba užsiimti vandens sportu populiariose vietose, pavyzdžiui, Koralų įlankoje Pafose ir Makenzio paplūdimyje Larnakoje.
  • Kultūros festivaliai ir renginiai: Rugsėjį gausu kultūrinių švenčių, įskaitant Pafoso Afroditės festivalį, kurio metu paprastai vyksta operos spektaklis nuostabioje Pafoso viduramžių pilies lauko aplinkoje. Limasolyje ir kituose miestuose vykstančiose vyno šventėse švenčiamas vynuogių derliaus nuėmimas, vyksta vietinių vynų degustacijos ir tradicinės kiprietiškos pramogos.
  • Nuotykiai lauke: Rugsėjį dėl šiek tiek vėsesnės temperatūros galima tyrinėti Troodo kalnus ir Akamaso pusiasalį. Žygiai pėsčiomis, kalnų dviračiais ir pasivaikščiojimai gamtoje yra patogesni ir malonesni, o kraštovaizdis pradeda rodyti pirmuosius rudens požymius.
  • Istorinės ir archeologinės vietovės: Kipro senovinių griuvėsių ir istorinių vietovių lankymas tampa malonesnis. Kouriono archeologines vietoves, Karalių kapus ir Pafoso archeologinio parko mozaikines grindis galima tyrinėti patogiau.

Rudens sezono skoniai

Rugsėjis – puikus mėnuo pasimėgauti vietinės virtuvės patiekalais, nes daugelis vaisių ir daržovių yra pačiame pike. Dėl vynuogių derliaus galima įsigyti šviežių vynuogių ir tradicinių saldumynų, tokių kaip palouzes (vynuogių želė) ir soutzoukos (riešutų ir vynuogių želė suktinukai). Šiuo metu taip pat puikus metas mėgautis valgymu po atviru dangumi, nes daugelyje restoranų siūloma pasisėdėti, išnaudojant gražų orą.

Kipro žavesys rugsėjo mėnesį

Rugsėjo mėnesį Kipre darniai dera vasaros šiluma ir rudens vėsa, o tai yra puikus fonas įvairiai veiklai ir patirčiai. Rugsėjis Kipre patenkins kiekvieno keliautojo norus – nuo ramių paplūdimio dienų ir vandens pramogų iki kultūros festivalių, nuotykių gamtoje ir kulinarinių tyrinėjimų. Palankus oras, mažesnės minios žmonių ir turtinga kultūrinė pasiūla – tai idealus laikas apsilankymui, siūlantis ir poilsį, ir nuotykius nuostabaus Viduržemio jūros kraštovaizdžio apsuptyje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!