Daugpilis, antrasis pagal dydį miestas Latvijoje, garsėja savo turtinga istorija ir kultūros paveldu. Įsikūręs Daugavos upės krantuose, Daugpilis siūlo įvairias pramogas ir lankytinas vietas tiek istorijos mėgėjams, tiek gamtos entuziastams. Štai keletas populiariausių objektų, kuriuos verta aplankyti apsilankius šiame nuostabiame mieste.

Daugpilio Pilies Muziejus

Viena iš svarbiausių lankytinų vietų Daugpilyje yra Daugpilio pilies kompleksas, kurio istorija siekia viduramžius. Šiandien čia įsikūręs muziejus, kuriame galima išvysti ekspozicijas, susijusias su miesto istorija, taip pat viduramžių ginklais ir amatais. Pilies teritorijoje taip pat rengiami įvairūs kultūriniai renginiai ir festivaliai, kurie suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su Latvijos kultūra.

Marko Rotko Meno Centras

Daugpilio didžiuojasi turėdamas vienintelį Rytų Europoje Marko Rotko meno centrą, kuris įsikūręs buvusioje artilerijos patalpoje. Centras skirtas garsiųjų abstrakcionisto kūrinių ekspozicijoms ir kūrybinėms dirbtuvėms. Lankytojai čia gali ne tik apžiūrėti Rotko kūrinius, bet ir dalyvauti edukacinėse programose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Latgales Kultūros ir Istorijos muziejus

Latgales kultūros ir istorijos muziejus yra dar viena svarbi Daugpilio lankytina vieta, siūlanti lankytojams išsamų žvilgsnį į šio regiono kultūrą ir praeitį. Muziejuje eksponuojami archeologiniai radiniai, dailės kūriniai, senoviniai amatai ir kitos su Latgales regionu susijusios relikvijos.

Šikšnosparnių centras

Šis centras yra unikalus objektas, skirtas šikšnosparnių studijoms ir apsaugai. Čia lankytojai gali sužinoti daugiau apie šias įdomias naktines būtybes, jų gyvenimo būdą ir ekologinę reikšmę. Centras organizuoja ekskursijas ir edukacines programas, kurios yra puiki galimybė artimiau susipažinti su šikšnosparniais.

Antikvaro salonas „Vintaž” ir paroda „Atsiminimų skrynia”

Antikvaro salonas „Vintaž“ siūlo lankytojams išskirtinę galimybę įsigyti ar apžiūrėti antikvarinius daiktus ir meno kūrinius. Šalia esanti paroda „Atsiminimų skrynia“ suteikia galimybę pasinerti į praeities atsiminimus per senovinius daiktus ir relikvijas, kurios pasakoja apie Daugpilio ir visos Latvijos istoriją.

Meno galerija „Baltas žirgas”

„Baltas žirgas“ yra meno galerija, kurioje eksponuojami vietinių ir tarptautinių menininkų darbai. Galerija reguliariai rengia parodas, kūrybines dirbtuves ir meno renginius, skirtus skatinti meninę išraišką ir kultūrinę sąveiką.

Daugpilis siūlo įvairias pramogas kiekvienam lankytojui, nuo istorinių paminklų iki gamtos grožio. Šios lankytinos vietos suteikia galimybę geriau pažinti ir įvertinti šio unikalaus Latvijos miesto žavesį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!