Lenkija, nors ir nėra pirmoji šalis, kuri šauną į galvą kalbant apie žiemos sportą, tačiau ji siūlo keletą puikių slidinėjimo kurortų, kurie vilioja slidinėjimo mėgėjus iš visos Europos. Su savo maloniais kalnais, puikiai prižiūrimomis trasomis ir konkurencingomis kainomis, Lenkijos slidinėjimo kurortai yra puikus pasirinkimas šeimoms, pradedantiesiems ir patyrusiems slidininkams. Šiame straipsnyje aptarsime keletą populiariausių slidinėjimo kurortų Lenkijoje.

Zakopanė

Zakopanė, vadinama „Lenkijos žiemos sostine“, yra populiariausias slidinėjimo kurortas šalyje. Esantis aukštai Tatruose, šis miestelis siūlo daugiau nei 50 km slidinėjimo trasų, kurios tinka įvairaus lygio slidinėtojams. Kurorte yra ir kelios sniego parko zonos bei vaikų mokymo zonos, o ne slidinėjimo metu galima mėgautis tradicine goralių kultūra ir maistu. Zakopanė taip pat yra puikus pasirinkimas kalnų žygiams ir snieglenčių sportui.

Karpacz

Karpacz yra dar vienas žinomas slidinėjimo kurortas, įsikūręs Karkonoszės kalnuose, netoli Čekijos sienos. Kurortas yra žinomas dėl savo puikiai prižiūrimų trasų, kurios yra idealios tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems slidininkams. Karpacz siūlo įvairias žiemos pramogas, įskaitant naktinį slidinėjimą, ir yra puikiai pritaikytas šeimoms su vaikais.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska, esanti netoli Zakopanės, sparčiai auga ir tampa vienu iš labiausiai lankomų slidinėjimo kurortų Lenkijoje. Šis kurortas yra žinomas dėl savo modernios infrastruktūros, įskaitant naujausias keltuves ir puikiai prižiūrimas trases. Białka Tatrzańska yra idealus pasirinkimas šeimoms, nes siūlo daug vaikams skirtų atrakcionų ir mokyklų.

Szczyrk

Szczyrk, esantis Beskidų kalnų širdyje, yra vienas iš didžiausių slidinėjimo kurortų Lenkijoje. Jis siūlo daugiau nei 40 km trasų, aptarnaujamų moderniomis keltuvų sistemomis. Szczyrk yra populiarus tarp visų lygio slidininkų dėl savo įvairių trasų ir puikios aplinkos. Be to, kurortas siūlo įvairias žiemos pramogas, įskaitant sniego batų žygius ir rogutes.

Wisła

Wisła yra dar vienas žavingas slidinėjimo kurortas, įsikūręs Beskidų kalnuose. Nors jis yra mažesnis už kitus minėtus kurortus, Wisła siūlo jaukią aplinką ir yra puikiai tinka šeimoms. Slidinėjimo trasos čia yra gerai prižiūrimos, o peizažai – kvapą gniaužiantys. Wisła taip pat yra žinoma dėl savo slidinėjimo mokyklų, kurios yra puikiai įvertintos dėl aukštos kokybės mokymo.

Šie Lenkijos slidinėjimo kurortai siūlo ne tik puikias slidinėjimo sąlygas, bet ir galimybę patirti šalies žiemos sporto kultūrą. Jie suteikia galimybę patirti ne tik sportines veiklas, bet ir įsimintinas atostogas su šeima ar draugais, mėgaujantis snieguotais kalnų vaizdais ir šiltu svetingumu.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!