Lenkija, turinti bendrą sieną su Lietuva, siūlo daugybę įdomių vietų, kurias verta aplankyti. Šiame straipsnyje išskirsime keletą lankytinų vietų Lenkijoje, esančių netoli Lietuvos sienos, kurios gali praturtinti jūsų kelionę kultūriniu ir istoriniu požiūriu.

Suwalki Regionas

Wigry Nacionalinis Parkas

Įsikūręs netoli Suvalkų, Wigry Nacionalinis Parkas yra vienas iš gražiausių gamtos kampelių šiaurės rytų Lenkijoje. Parkas yra žinomas dėl savo didžiulio Wigry ežero, kurio pakrantėse galima rasti nuostabius vaizdus, pažintinius takus ir net vienuolyną ant kalno.

Suvalkų Miestas

Suvalkai yra miestas, turintis turtingą istoriją ir kultūrą, esantis arti Lietuvos sienos. Čia galima aplankyti įvairius muziejus, pavyzdžiui, Suvalkų regioninį muziejų, ir pasigrožėti architektūra vaikščiojant miesto senamiesčiu.

Augustow Kanalas

Augustow kanalas yra inžinerinis stebuklas, jungiantis Vyslą ir Nemuną per kelis ežerus ir upes. Kanalas siūlo puikias galimybes ne tik vandens sportui, bet ir krantinėse įrengtiems pėsčiųjų bei dviračių takams.

Seinų Kraštas

Seinai yra istorinis miestelis, kuris garsėja savo religiniu palikimu ir Baroko architektūra. Seinų bazilika yra viena iš pagrindinių traukos centrų, viliojanti turistus ir piligrimus iš visos Europos.

Białowieża Giria

Nors Białowieża giria yra šiek tiek toliau nuo Lietuvos sienos, ji yra absoliuti privaloma lankytina vieta. Tai vienas paskutinių ir geriausiai išsaugotų žemyninio tipo miškų Europoje, kur gyvena stambieji briedžiai ir Europos žubrai.

Planuojant Kelionę

Kelionę į šias vietas galima suplanuoti kaip vienos dienos išvyką arba kaip savaitgalio poilsį, priklausomai nuo jūsų interesų ir laiko, kurį norite skirti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kiekviena vieta siūlo įvairias pramogas ir edukacines programas, tad verta iš anksto susiplanuoti lankytinas vietas ir pramogas, kad kelionė būtų kuo turiningesnė.

Lankant šias vietas, patartina pasidomėti vietinėmis tradicijomis, kulinarija ir amatais, kad galėtumėte geriau pažinti regiono kultūrą. Be to, nepamirškite pasirūpinti tinkama apranga ir būtiniausiais reikmenimis ilgoms pasivaikščiojimams gamtoje ar miesto ekskursijoms.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!