Malta – Viduržemio jūros regiono perlas – siūlo unikalų įspūdingos istorijos, nuostabių kraštovaizdžių, gyvybingos kultūros ir saulėto oro derinį ištisus metus. Geriausias laikas aplankyti Maltą labai priklauso nuo jūsų pomėgių: ar norite šiltų paplūdimio dienų, ar kultūrinių festivalių, ar patogaus lankytinų vietų apžiūrėjimo oro. Pateikiame sezoninį gidą, kuris padės nuspręsti, kada planuoti Maltos nuotykius, kad jie atitiktų jūsų kelionių troškimus.

Pavasaris (kovo-gegužės mėnesį): Žydėjimo sezonas

Orai: Pavasaris Maltoje pasižymi vis šiltesnėmis dienomis: temperatūra svyruoja nuo 15 °C (59°F) kovo mėn. iki maždaug 23 °C (73°F) gegužės mėn. Tai švelnių orų metas, puikiai tinkantis tyrinėti gamtą.

Kodėl verta apsilankyti:

 • Tyrinėti gamtą: Pavasaris, kai žydi kraštovaizdis, idealiai tinka žygiams pėsčiomis, pasivaikščiojimams gamtoje ir kaimo tyrinėjimams.
 • Mažiau žmonių: Pasimėgaukite salos lankytinomis vietomis be sezono įkarščio minios, todėl tai ramus metas lankytinoms vietoms apžiūrėti.
 • Kultūriniai renginiai: Pavasarį vyksta keletas kultūrinių ir istorinių festivalių, įskaitant Velykų šventes, kurios leidžia susipažinti su turtingomis Maltos tradicijomis.

Vasara (birželio-rugpjūčio mėnesį): Sezono įkarštis

Orai: Vasarą Maltoje būna karštos ir saulėtos dienos, o temperatūra dažnai viršija 30 °C. Jūros temperatūra šilta, puikiai tinka maudynėms ir vandens sportui.

Kodėl verta apsilankyti:

 • Paplūdimio gyvenimas: Salos paplūdimiai – nuo auksinio smėlio iki nuošalių įlankėlių – yra patys geriausi.
 • Festivaliai ir naktinis gyvenimas: Vasarą čia vyksta kultūros šventės, muzikos festivaliai ir audringas naktinis gyvenimas, ypač tokiose vietovėse kaip St. Julian’s ir Paceville.
 • Vandens sportas: Vandens pramogos: idealios sąlygos nardymui, nardymui su vamzdeliu ir buriavimui, daugybė operatorių siūlo ekskursijas.

Ruduo (rugsėjo-lapkričio mėnesį.): Švelnūs orai ir šventės

Orai: Rudenį temperatūra palaipsniui atvėsta: nuo maždaug 27 °C (81°F) rugsėjį iki 20 °C (68°F) lapkritį. Jis mažiau lietingas nei žiema, o šilta jūros temperatūra išsilaiko iki spalio mėnesio.

Kodėl verta apsilankyti:

 • Kultūros šventės: Mėgaukitės fiestų sezono pabaiga ir kitais kultūriniais renginiais, tokiais kaip „Notte Bianca” – naktinis Valetos meno ir kultūros festivalis.
 • Lauko komfortas: Vėsesnis oras puikiai tinka tyrinėti istorines vietas ir mėgautis lauko pramogomis be didelio vasaros karščio.
 • Vyno sezonas: Dalyvaukite vyno festivaliuose ir degustacijose, kuriose švenčiamas derlius ir vietinių vynų gamyba.

Žiema (nuo gruodžio iki vasario mėnesį): Ramus grožis ir šventinė nuotaika

Orai: Žiema Maltoje, palyginti su didžiąja Europos dalimi, yra švelni – temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 15 °C. Dažniau lyja, tačiau saulėtos dienos vis dar dažnos.

Kodėl verta apsilankyti:

 • Ramus tyrinėjimas: Maltos miestai ir lankytinos vietos: Kadangi turistų skaičius yra mažiausias, mėgaukitės autentiškesne Maltos miestų ir lankytinų vietų patirtimi.
 • Kalėdos ir Naujieji metai: Maltos šventinės dekoracijos, kalėdinės mugės ir Naujųjų metų šventės.
 • Nebrangios kelionės: Ne piko metu galite pasinaudoti mažesnėmis skrydžių ir apgyvendinimo kainomis.

Išvada

Geriausias laikas aplankyti Maltą priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų. Šiltas oras ir ryškios kultūrinės patirtys – vasara yra neprilygstama. Pavasarį ir rudenį oras švelnus, o žmonių minios mažesnės – tai ideali vieta ekskursijoms ir pasimėgavimui gamta. Žiema – tai ramus poilsis su šventiniu žavesiu ir galimybė patirti Maltą be minios žmonių, dažnai už mažesnę kainą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!