Berlynas, Vokietijos sostinė, yra miestas, kuriame susipina istorija, šiuolaikinė kultūra ir inovacijos. Tai vieta, kur kiekvienas ras kažką sau – nuo įspūdingų istorinių paminklų iki gyvų naktinių klubų. Čia pateikiamos kelios populiariausios lankytinos vietos, kurios suteiks galimybę geriau pažinti šį dinamišką miestą.

Brandenburgo Vartai

Istorinis Simbolis

Brandenburgo vartai (Brandenburger Tor) yra ne tik Berlyno, bet ir visos Vokietijos simbolis. Pastatyti 1788–1791 metais, šie vartai yra puikus neoklasikinės architektūros pavyzdys. Per savo ilgą istoriją, Brandenburgo vartai matė daug svarbių istorinių įvykių, įskaitant Berlyno sienos griūtį.

Kultūrinė Reikšmė

Ši vieta yra susijusi su daugybe svarbių istorinių įvykių, tokių kaip Antrojo pasaulinio karo pabaiga ir Šaltojo karo laikotarpis. Vartai simbolizuoja taiką ir vienybę, yra dažnas mitingų ir švenčių vieta.

Berlyno Televizijos Bokštas

Neprilygstamas Vaizdas

Berlyno televizijos bokštas (Fernsehturm) yra viena iš aukščiausių konstrukcijų Europoje, esanti Alexanderplatz aikštėje. Bokštas suteikia galimybę apžvelgti visą miestą iš 203 metrų aukščio apžvalgos aikštelės, kur lankytojai gali grožėtis 360 laipsnių panoramomis.

Modernus Simbolis

Pastatytas 1969 m., šis bokštas tapo Rytų Berlyno ir visos DDR modernybės ir technologijų simboliu. Dabar jis traukia milijonus turistų, norinčių įsiamžinti prieš šio miesto ikoną.

Reichstagas

Politikos Centras

Reichstago pastatas yra Vokietijos federalinio parlamento (Bundestag) būstinė. Pastatas, sukurtas 1894 metais, yra vienas iš politiškai svarbiausių šalies objektų.

Architektūrinė Unikalumas

Pastato stogas su stikline kupole suteikia lankytojams galimybę ne tik išvysti parlamento darbą, bet ir mėgautis įspūdingais miesto vaizdais. Kupolą suprojektavo architektas Norman Foster ir tai tapo pavyzdžiu tvarios architektūros ir istorijos derinio.

Pergalės Kolona

Istorinė Reikšmė

Pergalės kolona (Siegessäule) yra kitas Berlyno simbolis, įrengtas pagerbti Prūsijos pergales XIX amžiaus karuose. Kolona iškilmingai stovi Großer Stern aikštėje Tiergarten parke.

Meninė Vertė

Ant kolonos viršūnės įrengta aukso spalvos statula, vaizduojanti pergalės deivę Viktoriją, siūlo ne tik istorines, bet ir menines vertybes, o nuo jos apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdingi parko ir miesto vaizdai.

Muziejų Sala

Kultūros Lobynas

Muziejų sala (Museumsinsel) yra UNESCO pasaulio paveldo objektas, esantis upės Spreeje. Čia susibūrę penki garsūs muziejai, įskaitant Pergamonmuseum ir Alte Nationalgalerie, kurie pristato platų meninių ir istorinių eksponatų spektrą nuo senovės iki moderniosios dailės.

Muziejų Įvairovė

Kiekvienas muziejus siūlo unikalius eksponatus ir parodas, pritraukiančius įvairių sričių mėgėjus. Nuo senovės civilizacijų iki impresionizmo dailės kūrinių, Muziejų sala tampa kultūros mėgėjų rojumi.

Berlynas – tai miestas, kuris niekada nenuvilia. Nuo istorinių paminklų iki šiuolaikinės kultūros ir meno – kiekvienas lankytojas čia atranda kažką ypatingo.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!