Frankfurtas prie Maino yra ne tik Europos finansų centras, bet ir miestas, kuris gali pasigirti įdomia istorija, modernia architektūra ir turtingu kultūros paveldu. Čia rasite viską nuo aukštų dangoraižių iki istorinių miestelėnų, žalių parkų, kurios sužavės tiek istorijos entuziastus, tiek šiuolaikinės kultūros mėgėjus. Toliau pateikiame dešimt labiausiai rekomenduojamų lankytinų vietų Frankfurte, kurios praturtins jūsų apsilankymą šiame nuostabiame mieste.

1. Frankfurto Katedra (Frankfurter Dom)

Istorija

Frankfurto katedra, oficialiai žinoma kaip Šv. Bartolomėjaus katedra, yra vienas iš labiausiai dominančių gotikos architektūros objektų Frankfurte. Šios katedros pradžia siekia IX amžių, o pagrindiniai jos statybos darbai vyko XIV amžiuje. Ši vieta buvo itin svarbi, nes čia buvo karūnuojami Romos imperijos karaliai, o vėliau – Vokiečių karaliai. Katedra per savo ilgą istoriją ne kartą patyrė sunaikinimą ir buvo atstatyta, o jos dabartinė išvaizda yra rezultatas XX amžiaus restauracijų.

Gyventojų citatos

„Kiekvieną kartą, eidamas pro šalį, negaliu atitraukti akių nuo katedros viršūnės. Ji visada primena man Frankfurto istorijos gilumą.”

Praktiniai patarimai

Aplankykite katedrą per vidurdienio pamaldas, kad galėtumėte išgirsti įspūdingą vargonų skambesį. Taip pat rekomenduojama užlipti į katedros bokštą, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai. Planuokite savo apsilankymą ne šventiniu laiku, kad išvengtumėte didesnių minios ir galėtumėte ramiai apžiūrėti katedros interjerą.


2. Römerberg – Frankfurto Senamiestis

Istorija

Römerberg yra istorinis Frankfurto aikštės centras, kuris buvo miesto politinio ir komercinio gyvenimo širdis viduramžiais. Jo pavadinimas, „Römer“, kilo iš senovinių rūmų, kurie buvo miesto valdžios simbolis nuo XV amžiaus. Ši aikštė yra gerai žinoma dėl savo išskirtinių pusiau medinių namų, kurie buvo atstatyti po Antrojo pasaulinio karo, nes didžioji dalis senamiesčio buvo sugriauta.

Gyventojų citatos

„Römerbergas visada yra pilnas gyvybės, ypač kalėdinėje mugėje. Tai vieta, kur galima pajusti tikrąjį Frankfurto dvasią.”

Praktiniai patarimai

Römerbergas yra ypač žavus per Kalėdas, kai čia vyksta viena iš gražiausių Kalėdinių mugių Vokietijoje. Taip pat, nepraleiskite galimybės aplankyti istorinių namų muziejų – jie suteikia išskirtinę galimybę pamatyti, kaip atrodė viduramžių Frankfurto namai iš vidaus.

3. Main Tower

Istorija

Main Tower, pastatytas 1999 metais, yra vienas iš pirmųjų Frankfurto dangoraižių, kuris buvo atviras lankytojams. Jo pavadinimas kilo iš Maino upės, ant kurios krantų miestas yra įsikūręs. Būdamas 200 metrų aukščio, dangoraižis suteikia unikalią galimybę apžvelgti miestą iš paukščio skrydžio perspektyvos.

Gyventojų citatos

„Main Tower teikia puikias miesto panoramas, ypač vakare, kai viskas atrodo kaip žvaigždėtas dangus.”

Praktiniai patarimai

Lankantis Main Tower, rekomenduojama iš anksto įsigyti bilietus internetu, kad išvengtumėte eilės. Apsilankykite saulėlydžio metu, kad galėtumėte išvysti miestą keičiantis dienos šviesai į vakaro tamsą, kuris yra tikrai įspūdingas reginys.

4. Palmengarten – Botanikos sodas

Istorija

Palmengarten, įkurtas 1868 metais, yra vienas didžiausių botanikos sodų Vokietijoje. Jis buvo sukurtas dėka vietos piliečių iniciatyvos, kurie norėjo sukurti vieną didelį viešą sodą, skatinantį gamtos mokslus ir botanikos studijas. Sodas siūlo įvairių klimato zonų augalus, nuo tropikų iki dykumos floros.

Gyventojų citatos

„Palmengarten yra ramybės oazė vidury miesto šurmulio. Čia gali atrasti įvairiausių augalų, kurių kitur nepamatysi.”

Praktiniai patarimai

Palmengarten yra puiki vieta ne tik botanikos mėgėjams, bet ir šeimoms su vaikais. Planuokite savo vizitą pavasarį ar vasarą, kai dauguma augalų žydi. Čia taip pat rengiami koncertai ir kitos kultūrinės veiklos, todėl tikrinkite renginių kalendorių prieš apsilankymą.

5. Städel Museum

Istorija

Städel Museum, įkurtas 1815 metais, yra vienas seniausių ir gerbiamiausių menų muziejų Vokietijoje. Jo įkūrėjas, Frankfurto bankininkas ir meno kolekcininkas Johann Friedrich Städel, paliko savo meno kolekciją ir lėšas muziejaus įkūrimui. Šiandien muziejuje saugoma daugiau nei 3,000 tapybos darbų, skulptūrų ir grafikos kūrinių, apimant šešis amžius meno istorijos.

Gyventojų citatos

„Städel muziejuje gali pajausti meno evoliuciją nuo Viduramžių iki šiuolaikinio meno.”

Praktiniai patarimai

Planuokite bent kelias valandas savo vizitui Städel muziejuje, nes kolekcijos yra įspūdingos ir plačios. Taip pat dalyvaukite giduose turuose, kurie suteiks gilesnį supratimą apie ekspozicijas ir menininkus.

6. Goethe-Haus

Istorija

Goethe-Haus yra gimtinė ir ankstyvoji namų vieta garsiam vokiečių rašytojui Johannui Wolfgangui von Goethe. Namai, pastatyti 18 amžiuje, buvo atstatyti po Antrojo pasaulinio karo, kad atkurtų Goethe laikų aplinką. Lankytojai čia gali išvysti, kaip gyveno ir kūrė vienas žymiausių vokiečių literatų, o originalios buitinės prekės ir menininko rankraščiai suteikia unikalią galimybę panirti į istorinę atmosferą.

Gyventojų citatos

„Goethe-Haus yra kaip laiko kapsulė, kurią atidaręs, gali pajusti Goethe asmenybę ir jo laikų dvasią.”

Praktiniai patarimai

Rekomenduojama iš anksto nusipirkti bilietus, ypač turistų sezono metu, kad išvengtumėte ilgų laukimo eilių. Be to, pasinaudokite galimybe dalyvauti giduotame ture, kad gautumėte išsamų paaiškinimą apie kiekvieną eksponatą ir Goethe gyvenimo detalę.

7. Eiserner Steg

Istorija

Eiserner Steg, arba Geležinis tiltas, buvo pastatytas 1868 metais ir yra vienas iš ikoniškiausių Frankfurto pėsčiųjų tiltų. Jis jungia miesto centrą su Sachsenhausen rajonu, per Maino upę. Per savo istoriją tiltas buvo atstatytas keletą kartų, o jo dabartinė išvaizda atspindi istorinį dizainą su šiuolaikiniais atnaujinimais.

Gyventojų citatos

„Eiserner Steg suteikia nuostabius vaizdus į upę ir miestą, ypač vakarais, kai miestas yra apšviestas.”

Praktiniai patarimai

Pasivaikščiojimas per Eiserner Steg yra puiki proga mėgautis vaizdais ir fotografuoti miestą. Tiltas yra populiarus tarp fotografų dėl jo panoraminio vaizdo į Frankfurto dangoraižius ir istorinį centrą.

8. Senckenberg Natural History Museum

Istorija

Senckenberg Natural History Museum, įkurtas 1821 metais, yra vienas didžiausių gamtos muziejų Vokietijoje. Jis garsėja įspūdinga dinozaurų skeletų kolekcija ir įvairiais biologiniais bei geologiniais eksponatais. Muziejus ne tik saugo mokslinius tyrimus, bet ir aktyviai dalyvauja gamtos apsaugos veikloje.

Gyventojų citatos

„Senckenberg muziejuje kiekvienas randa kažką įdomaus. Dinozaurų ekspozicija yra tiesiog įspūdinga!”

Praktiniai patarimai

Aplankymui Senckenberg muziejuje skirkite pakankamai laiko, nes eksponatų yra labai daug. Taip pat, muziejus rengia įvairias laikinas parodas, todėl patikrinkite naujausią informaciją prieš apsilankymą, kad nepasigautumėte praleidę ką nors įdomaus.

9. Alte Oper

Istorija

Alte Oper, arba Senasis Operos Teatras, buvo atidarytas 1880 metais ir buvo laikomas vienu iš prabangiausių Europos koncertų salių. Nors per Antrąjį pasaulinį karą pastatas buvo stipriai apgadintas, jis buvo atkurtas ir vėl atidarytas 1981 metais. Šiandien čia vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, įskaitant operas, koncertus ir baleto spektaklius.

Gyventojų citatos

„Alte Oper yra vieta, kur muzika tampa gyva. Kiekvienas pasirodymas čia yra tikras meninio meistriškumo šou.”

Praktiniai patarimai

Jei planuojate aplankyti renginį Alte Oper, įsigykite bilietus iš anksto, kad užtikrintumėte geriausias vietas. Taip pat, pasidomėkite artėjančiais renginiais, kad galėtumėte pasirinkti spektaklį, atitinkantį jūsų pomėgius.

10. Zeil Shopping Street

Istorija

Zeil yra viena seniausių ir labiausiai žinomų prekybos gatvių Frankfurte. Nuo XVI amžiaus čia buvo prekybos centras, kur prekiauta įvairiomis prekėmis, įskaitant drabužius, maistą ir juvelyriką. Šiandien Zeil yra modernus prekybos rajonas, pilnas parduotuvių, restoranų ir kavinių, kurie patenkina įvairius vartotojų poreikius ir skonius.

Gyventojų citatos

„Zeil yra puikus vieta apsipirkimui ir pramogoms. Čia visada galima rasti naujausias madas ir skaniausius patiekalus.”

Praktiniai patarimai

Zeil gali būti labai šurmuliuojanti, ypač savaitgaliais ir per išpardavimus. Planuokite savo apsilankymą darbo dienomis, jei norite išvengti minios. Be to, nepamirškite apsilankyti aplinkiniuose kiemeliuose ir šalutinėse gatvelėse, kur gali būti mažiau žinomų, bet labai įdomių parduotuvių.

Apibendrinimas

Frankfurtas prie Maino siūlo turiningą ir įvairiapusišką patirtį lankytojams. Nuo istorinių statinių ir kultūros įstaigų iki šiuolaikinių prekybos centrų ir žaliųjų erdvių, kiekviena iš šių dešimties vietų atveria naują miesto puslapį, leidžiančią giliau suprasti jo charakterį ir kultūrą.

D.U.K.

Kada geriausia aplankyti Frankfurtą?

Frankfurtą geriausia aplankyti pavasarį ar rudenį, kai oras yra malonus ir nėra per daug turistų. Šiuo metu mieste vyksta įvairios kultūrinės šventės, o oras leidžia mėgautis lauko veiklomis.

Kaip geriausiai keliauti po Frankfurtą?

Frankfurte patogu keliauti naudojant viešąjį transportą, įskaitant traukinius, tramvajus ir autobusus. Miestas taip pat draugiškas dviračiams, o turistams siūloma išsinuomoti dviratį ir tyrinėti miestą šioje transporto priemonėje.

Ar Frankfurtas yra draugiškas turistams su vaikais?

Taip, miestas siūlo daug veiklų šeimoms su vaikais, įskaitant parkus, muziejus ir interaktyvias parodas. Vietos kaip Palmengarten ir Senckenberg Natural History Museum yra ypač populiarūs tarp jaunesnių lankytojų.

Kur Frankfurte rasti geriausias maitinimo įstaigas?

Frankfurte gausu įvairių maitinimo įstaigų, siūlančių tiek vietinę, tiek tarptautinę virtuvę. Rekomenduojama aplankyti Sachsenhausen rajoną, kuris garsėja savo tradiciniais „Apfelwein“ (obuolių vyno) tavernomis, arba Zeil, kur galima rasti įvairių pasaulio virtuvių restoranų.

Kokie yra populiariausi suvenyrai, kuriuos galima įsigyti Frankfurte?

Frankfurte populiariausi suvenyrai yra susiję su vietos kultūra ir istorija, įskaitant „Ebbelwoi“ (obuolių vynas) butelius, tradicinius vokiečių amatininkų gaminius, pavyzdžiui, keramiką ir rankšluosčius su Frankfurto simboliais. Be to, literatūros mėgėjai mėgsta pirkti Goethe kūrinių rinkinius kaip atminimą iš jo gimtinės.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!