Štutgartas – tai Vokietijos miestas, žinomas dėl savo pramonės, istorijos ir kultūros. Čia įsikūrusios tokios pasaulinio garso kompanijos kaip Mercedes-Benz ir Porsche, tačiau miestas taip pat garsėja savo žaliomis erdvėmis ir kultūros gyvenimu.

Mercedes-Benz muziejus

Istorija

Mercedes-Benz muziejus yra vienas iš privalomų aplankyti objektų automobilių mėgėjams. Įkurtas 2006 metais, muziejus pristato daugiau nei 160 automobilių, kurie atspindi Mercedes-Benz inovacijas ir įtaką automobilių pramonei per visą jos istoriją.

Gyventojų citatos

„Mercedes-Benz muziejus – tai ne tik automobilių paroda, bet ir kultūros dalis, rodanti, kaip technologija keitė visuomenę.”

Praktiniai patarimai

Aplankymas gali užtrukti kelias valandas, nes eksponatų yra daug. Rekomenduojama iš anksto įsigyti bilietus internetu, kad išvengtumėte eilių.

Štutgarto Žaliasis Uostas (Schlossgarten)

Istorija

Štutgarto Žaliasis Uostas yra miesto širdyje esantis parkas, kurio istorija siekia 1350 metus. Parkas buvo naikinamas ir atstatomas keletą kartų per savo istoriją, bet visada buvo miesto gyventojų mėgstama poilsio vieta.

Gyventojų citatos

„Parkas yra puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsipalaiduoti gamtoje.”

Praktiniai patarimai

Parkas yra labai didelis, todėl verta skirti laiko pasivaikščioti jo alejomis ar pailsėti prie ežerų.

Porsche muziejus

Istorija

Porsche muziejus, atidarytas 2009 metais, yra modernus stiklo ir plieno statinys, kuriame eksponuojami svarbiausi Porsche modeliai nuo pat kompanijos įkūrimo.

Gyventojų citatos

„Porsche muziejus leidžia ne tik išvysti automobilius, bet ir sužinoti apie inžinerijos pasiekimus, kurie pakeitė varžybas ir kasdienį vairavimą.”

Praktiniai patarimai

Muziejuje yra galimybė išbandyti vairavimo simuliatorių, todėl nepraleiskite progos patirti Porsche vairavimo jausmą.

Staatsgalerie Štutgartas

Istorija

Staatsgalerie, įkurta 1843 m., yra viena iš pirmaujančių meno galerijų Vokietijoje. Galerija žymi ne tik dėl savo nuostabaus neoklasicistinio pastato, bet ir dėl modernaus plėtinio, kurį sukūrė architektas Jamesas Stirlingas 1980-aisiais, pristatant įspūdingą modernaus meno kolekciją.

Gyventojų citatos

„Staatsgalerie yra tarsi laiko kapsulė, jungianti praeitį su dabartimi per meną.”

Praktiniai patarimai

Galerijoje yra daug parodų, todėl verta iš anksto susiplanuoti, ką norite pamatyti. Taip pat galerija turi nemokamą įėjimą kai kurias dienas, todėl verta pasitikrinti iš anksto.

Wilhelma zoologijos ir botanikos sodas

Istorija

Wilhelma, pradėta statyti 1842 m. kaip karališkoji rezidencija, šiandien yra vienas iš labiausiai lankomų zoologijos ir botanikos sodų Europoje. Sodas garsėja ne tik įvairiomis gyvūnų rūšimis, bet ir istoriniais pastatais, kurie yra puikūs maurų architektūros pavyzdžiai.

Gyventojų citatos

„Wilhelma yra puiki vieta ne tik gyvūnų mylėtojams, bet ir tiems, kurie vertina architektūrą ir gamtą.”

Praktiniai patarimai

Planuokite savo apsilankymą anksti ryte arba vėlai popietę, kad išvengtumėte didžiausių minios. Taip pat rekomenduojama turėti daug laiko, kad galėtumėte apžiūrėti sodą be skubėjimo.

Apibendrinimas

Štutgartas siūlo įvairias lankytinas vietas tiek technologijų entuziastams, tiek gamtos mylėtojams. Miesto muziejai ir parkai suteikia galimybę gilintis į pramonės paveldą ir mėgautis laisvalaikiu gamtoje.

D.U.K.

Koks geriausias laikas aplankyti Štutgartą?

Pavasaris ir ruduo yra laikotarpiai, kai oras yra maloniausias, o miestas – mažiau užpildytas turistų.

Ar lengva Štutgartą aplankyti viešuoju transportu?

Taip, miestas turi gerai išvystytą viešojo transporto tinklą, kuris apima traukinius, autobusus ir tramvajus.

Kokie kulinariniai patiekalai būdingi Štutgartui?

Būtinai paragaukite tradicinio švabų patiekalo – „Maultaschen”, kuris primena didelius virtinius su įvairiais įdarais.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!