Kirkilų apžvalgos bokštas, esantis Kirkiluose, Biržų rajone, yra unikali ir įspūdinga lankytina vieta, suteikianti galimybę pamatyti nuostabius Biržų kraštovaizdžio vaizdus iš aukštai. Šis bokštas yra vienas iš moderniausių apžvalgos bokštų Lietuvoje ir pritraukia daugybę lankytojų dėl savo neįprastos architektūros ir įspūdingų panoramų.

Apžvalgos bokštas buvo pastatytas 2015 metais ir yra 32 metrų aukščio. Bokštas yra unikalus savo forma, kuri primena kanoją ar valtelę, stovinčią vertikaliai. Šis dizainas ne tik atrodo įspūdingai, bet ir puikiai dera su aplinkine gamta, suteikdamas vietai ypatingą žavesį.

Nuo bokšto viršaus atsiveria nuostabus vaizdas į Kirkilų karstinius ežerus, kurie susiformavo dėl po žeme esančių gipso sluoksnių erozijos. Šie ežerai yra ypatingi tuo, kad jų vanduo skirtingais metų laikais keičia spalvą, o iš aukštai matomi ežerų kontūrai ir aplinkinė gamta sudaro įspūdingą ir unikalų vaizdą.

Lankytojai gali pasigrožėti ne tik ežerų vaizdais, bet ir aplinkiniais miškais, pievomis bei tolumoje matomais kaimeliais. Bokštas yra puiki vieta fotografijoms ir romantiškiems pasivaikščiojimams, ypač saulėlydžio metu, kai saulės spinduliai sukuria ypatingą atmosferą.

Bokštas yra pritaikytas lankytojams – čia įrengti patogūs laiptai, informaciniai stendai apie vietovę ir aplinkinius objektus. Netoliese yra automobilių stovėjimo aikštelė, todėl bokštą lengva pasiekti automobiliu. Taip pat yra įrengtos poilsio zonos su suolais ir staliukais, kur galima atsipalaiduoti ir pasimėgauti aplinkine gamta.

Kirkilų apžvalgos bokštas yra puikus kelionės tikslas tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams, norintiems atrasti Biržų krašto grožį ir unikalumą. Apsilankymas šiame bokšte suteiks ne tik estetinį malonumą, bet ir leis geriau pažinti Lietuvos gamtos turtus bei praleisti laiką įdomiai ir turiningai.

  • Ežerėlių g., Kirkilai, Biržų r.
  • Koordinates: 56.248513, 24.690816
Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!