Dubingių piliavietės pažintinis takas, esantis Dubingiuose, Molėtų rajone, yra puiki vieta susipažinti su Lietuvos istorija ir pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais. Šis takas veda lankytojus per svarbią istorinę vietovę – Dubingių piliavietę, kurioje kadaise stovėjo viena iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilių.

Dubingių piliavietė yra įsikūrusi ant vaizdingo Asvejos ežero kranto, vienoje ilgiausių ežero pusiasalių. Tai buvo svarbi gynybinė ir administracinė vieta, kurioje gyveno garsios Radvilų giminės atstovai. Piliavietės teritorijoje išlikę senovinės pilies ir kitų pastatų pamatų liekanos, kurios suteikia unikalią galimybę susipažinti su Lietuvos istorija ir architektūros paveldu.

Pažintinis takas yra gerai prižiūrėtas ir pažymėtas, todėl lankytojai gali lengvai sekti maršrutą. Tako ilgis yra apie 1,5 kilometro, ir jis veda per įvairias istorinės vietovės dalis, įskaitant senąją pilies vietą, kapavietes ir kitus archeologinius objektus. Informaciniai stendai išdėstyti palei taką suteikia išsamią informaciją apie piliavietės istoriją, archeologinius tyrimus ir svarbiausius įvykius, susijusius su Dubingiais.

Be istorinių objektų, takas taip pat siūlo nuostabius gamtos vaizdus. Lankytojai gali pasigrožėti Asvejos ežero panorama, miškais ir pievomis, kurios supa piliavietę. Tai puiki vieta pasivaikščioti, fotografuoti ir tiesiog mėgautis gamtos ramybe.

Dubingių piliavietės pažintinis takas yra lengvai pasiekiamas automobiliu ir yra puiki vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams. Netoli tako yra įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės ir poilsio zonos, kur lankytojai gali atsipūsti ir pasimėgauti pikniku.

Apsilankymas Dubingių piliavietės pažintiniame take suteiks daug įdomių žinių apie Lietuvos istoriją, leis pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais ir suteiks galimybę praleisti laiką aktyviai ir turiningai. Tai vieta, kurioje susilieja istorija, kultūra ir gamtos grožis, suteikdama nepakartojamą patirtį kiekvienam lankytojui.

  • Radvilų g., Dubingiai, Molėtų r.
  • 1.5 km
  • Įrengti takai, laiptai
  • Koordinatės: 55.057584, 25.444309

Nuotraukų šaltinis: © pamatykLietuvoje.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!