Adomynės dvaras, esantis Adomynės kaime, Kupiškio rajone, yra gražus ir istoriškai svarbus Lietuvos dvaras, apsuptas vaizdingo parko. Šis dvaras, pastatytas XVIII amžiuje, yra puikus klasicistinio stiliaus pavyzdys ir vienas iš svarbiausių Kupiškio krašto kultūros paveldo objektų.

Dvaro rūmai yra elegantiškas pastatas su išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis. Viduje lankytojai gali pamatyti autentiškai atkurti interjerą, kuriame išsaugoti istoriniai baldai, meno kūriniai ir dekoratyviniai elementai. Dvaro patalpos dažnai naudojamos kultūriniams renginiams, koncertams ir parodoms, todėl čia visada vyksta įdomių veiklų ir renginių.

Adomynės dvarą supa gražus parkas, kuris yra puiki vieta pasivaikščiojimams ir poilsiui gamtoje. Parke yra įvairių medžių, krūmų ir gėlynų, kurie sukuria jaukią ir ramią aplinką. Parko takeliai veda pro vaizdingus tvenkinius, kuriuose atsispindi dvaro grožis. Tai puiki vieta pasimėgauti gamtos ramybe ir atsipalaiduoti nuo kasdienio gyvenimo šurmulio.

Be nuostabios architektūros ir gamtos grožio, Adomynės dvare vyksta ir edukacinės programos bei ekskursijos. Lankytojai gali sužinoti apie dvaro istoriją, jo savininkus ir gyvenimą čia prieš šimtmečius. Tai puiki galimybė pasinerti į praeities laikus ir geriau suprasti Lietuvos kultūros paveldą.

Adomynės dvaras yra lengvai pasiekiamas automobiliu iš Kupiškio ir aplinkinių miestų. Tai puikus kelionės tikslas visai šeimai, istorijos mėgėjams ir visiems, kurie nori praleisti laiką gražioje ir ramioje aplinkoje. Apsilankymas Adomynės dvare suteiks daug malonių įspūdžių, praturtins žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą bei leis pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais.

  • A. Vilėniškio g. 4, Adomynė, Kupiškio r.
  • tel:+370 640 96 175
  • tel:+370 672 02 034
  • adomynesdvaras@gmail.com
  • Koordinates: 55.749061, 25.304889
Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!