Šaltojo karo muziejus, įsikūręs Plokščiuose, Plungės rajone, yra unikalus ir įspūdingas muziejus, suteikiantis lankytojams galimybę susipažinti su vienu iš svarbiausių ir įdomiausių XX amžiaus laikotarpių – Šaltuoju karu. Šis muziejus yra įrengtas buvusiame sovietiniame požeminiame branduolinių raketų paleidimo komplekse, kuris buvo vienas iš slaptų objektų Sovietų Sąjungoje.

Muziejuje galima pamatyti autentiškus eksponatus ir įrangą, kurie buvo naudojami tuo laikotarpiu. Lankytojai gali tyrinėti požeminius tunelius ir patalpas, kuriose buvo laikomos branduolinės raketos, bei susipažinti su raketų paleidimo sistema. Ekspozicijos pristato įvairius Šaltojo karo aspektus, įskaitant ginklavimosi varžybas, šnipinėjimą, civilinės gynybos priemones ir kasdienį gyvenimą tuo metu.

Vienas iš svarbiausių muziejaus akcentų yra autentiškas raketų paleidimo kompleksas, kuris yra puikiai išsaugotas ir suteikia lankytojams realią Šaltojo karo atmosferą. Tai vienintelis tokio tipo muziejus Baltijos šalyse, todėl jis yra ypatingai vertingas istorijos ir kariuomenės entuziastams.

Muziejuje taip pat rengiamos edukacinės ekskursijos, seminarai ir specialūs renginiai, skirti įvairaus amžiaus grupėms. Tai puiki vieta mokykloms ir universitetams, norintiems suteikti savo studentams gilesnį supratimą apie Šaltąjį karą ir jo poveikį pasauliui.

Šaltojo karo muziejus yra lengvai pasiekiamas automobiliu ir yra puikus kelionės tikslas tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams. Apsilankymas šiame muziejuje suteiks daug įdomių žinių ir leis pasinerti į nepaprastą Šaltojo karo laikotarpį, pajusti to meto įtampą ir suprasti jo svarbą pasaulio istorijoje. Tai vieta, kurioje istorija atgyja ir suteikia nepakartojamų įspūdžių.

Darbo laikas

 • I – VII 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 (05-01 – 09-30)
 • I – VII 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 (10-01 – 04-30)

Kaina

 • Sausio-birželio ir rugsėjo-gruodžio mėneniais:
  Suaugusiems -5 €
 • Moksleiviams, studentams, senatvės pensininkams, neįgaliems asmenims, muziejų darbuotojams (pateikus pažymėjimą) – 3 €
 • Šeimos bilietas(1 šeimai: 3-6 asmenų grupei, kurioje 1-2 suaugę asmenys ir bent vienas iki 18 m. vaikas)

Papildoma informacija

 • Nuo 2020 liepos 1 d. vėl pradedamos vesti ekskursijos, kuriose galimas tik 30 asmenų dalyvavimas. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį atvykstant savaitgaliais ir populiariausiomis lankymo valandomis.

Kaip atvykti

 • Važiuojant nuo Plungės: žiedinėje sankryžoje Palanga – Šiauliai, Mažeikiai – Tauragė sukti į Mažeikių plentą. Pavažiavus apie 5 km, dešinėje yra rudas kelio ženklas „Šaltojo karo muziejus” ir Jums reikia sukti į kairę. Už 5 – 6 km bus dar vienas toks pats kelio ženklas „Šaltojo karo muziejus”, pasukus į kairę už 200 m prasidės žvyrkelis, kuriuo dar apie 5 km važiuosite iki ekspozicijos. Prieš pat ekspoziciją dar pasukite kairiau, kol privažiuosite parkavimo aikštelę.
 • Nuo Platelių lankytojų centro važiuoti link Plungės Didžiąją gatve, pro Beržoro k. apie 5 km. Dešinėje pusėje pamačius rudą kelio ženklą „Šaltojo karo muziejus 5”, sukti į kairę ir važiuoti dar apie 5 km.
 • Koordinatės: 56.030457, 21.905938

Nuotraukų šaltinis: © zemaitijosnp.lt, pamatykLietuvoje.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!