Apžvalgos aikštelė ant Parnidžio kopos, esanti Nidoje, Neringos savivaldybėje, yra viena iš įspūdingiausių ir labiausiai lankomų vietų Kuršių nerijoje. Ši vieta siūlo nepakartojamus panoraminius vaizdus į Kuršių marias, Baltijos jūrą ir unikalų Nidos kopų kraštovaizdį.

Parnidžio kopa yra viena iš aukščiausių kopų Kuršių nerijoje, siekianti apie 52 metrus virš jūros lygio. Apžvalgos aikštelė, esanti ant šios kopos viršūnės, leidžia lankytojams pasigrožėti ne tik nuostabiais vaizdais, bet ir pajusti gamtos didybę bei ramybę. Aikštelė yra įrengta taip, kad būtų patogu ir saugu mėgautis vaizdais, o informaciniai stendai suteikia žinių apie regiono geografiją ir istoriją.

Vienas iš svarbiausių Parnidžio kopos akcentų yra Saulės laikrodis, pastatytas 1995 metais. Tai įspūdinga granito konstrukcija, kuri ne tik puošia aikštelę, bet ir atlieka tikro saulės laikrodžio funkciją. Saulės laikrodis simbolizuoja laiko tėkmę ir žmonijos ryšį su gamta. Deja, laikrodis buvo smarkiai apgadintas per audrą 1999 metais, tačiau vėliau buvo atstatytas ir vėl traukia lankytojų dėmesį.

Aikštelė ant Parnidžio kopos yra lengvai pasiekiama pėsčiomis iš Nidos centro, o kelias iki jos veda per gražius miško takus ir kopas. Tai suteikia galimybę mėgautis ne tik galutiniu tikslu, bet ir pačiu kelionės procesu. Takas yra gerai paženklintas ir pritaikytas tiek pavieniams lankytojams, tiek grupėms.

Nuo aikštelės atsiveria įspūdingi vaizdai į smėlio kopas, kurios driekiasi į abi puses ir sukuria tikrą dykumos pojūtį. Tai viena iš retų vietų Europoje, kur galima pamatyti tokį unikalų gamtos reiškinį. Be to, iš čia matosi ir Kuršių marios su savo ramiais vandenimis, o už jų – žaliuojantys miškai ir Baltijos jūra, kuri ypač graži saulėlydžio metu.

Apsilankymas apžvalgos aikštelėje ant Parnidžio kopos yra nepamirštama patirtis, suteikianti galimybę pamatyti vieną gražiausių Lietuvos vietų ir pasigrožėti įspūdingais gamtos vaizdais. Tai puiki vieta fotografavimui, poilsiui ir gamtos stebėjimui, kurioje kiekvienas lankytojas gali pajusti Kuršių nerijos unikalumą ir grožį.

Kaip atvykti

  • Iš Nidos centro pėsčiomis eikite pamariu, toliau Parnidžio pažintiniu taku.

  • Iš Nidos automobiliu važiuokite Taikos g., sukite į kairę ties nuoroda į Nidos kempingą.

  • Važiuojant krašto keliu Smiltynė -Nida rinkinės pietinį (trečią) įvažiavimą į Nidą ir sukite į dešinę ties nuoroda į Nidos kempingą.

  • Koordinates: 55.29486, 20.990865
Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!