Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika, esanti Katedros aikštėje Vilniuje, yra viena iš svarbiausių ir žymiausių Lietuvos religinių bei istorinių vietų. Tai pagrindinė Vilniaus arkivyskupijos bažnyčia ir svarbus Lietuvos krikščionybės centras.

Katedra, dažniausiai vadinama tiesiog Vilniaus katedra, yra išskirtinė dėl savo architektūros ir istorinio paveldo. Ji buvo pastatyta XV amžiuje gotikos stiliumi, tačiau vėliau buvo perstatyta į klasicistinį stilių, kurį matome šiandien. Katedros fasadas yra įspūdingas su savo portiku ir šešių kolonų priekiniu įėjimu, o viduje lankytojus pasitinka erdvūs, šviesūs interjerai su nuostabiomis freskomis ir altoriais.

Katedros varpinė, stovinti atskirai nuo pagrindinio pastato, yra dar viena ikoniška miesto dalis. Ji buvo pastatyta XIII amžiuje ir iki šiol tarnauja kaip svarbus miesto orientyras. Iš varpinės atsiveria nuostabus vaizdas į Vilniaus senamiestį.

Vienas iš svarbiausių katedros elementų yra Šv. Kazimiero koplyčia, kuri laikoma Lietuvos baroko architektūros perlu. Koplyčioje ilsisi Lietuvos globėjo, šv. Kazimiero, relikvijos. Ši koplyčia yra puikiai išsilaikiusi ir yra viena iš pagrindinių piligrimų lankomų vietų Lietuvoje.

Katedros rūsyje yra kriptos, kuriose palaidoti žymūs Lietuvos didikai, įskaitant kunigaikščius ir vyskupus. Kriptos yra atviros lankytojams ir suteikia galimybę susipažinti su Lietuvos istorija bei pamatyti senovinius laidojimo rūmus.

Vilniaus katedra yra ne tik religinis centras, bet ir kultūrinis bei istorinis paminklas. Čia vyksta įvairios ceremonijos, koncertai ir renginiai, kurie pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Katedra yra lengvai pasiekiama pėsčiomis, automobiliu ar viešuoju transportu, todėl ji yra patogi vieta lankymui bet kuriuo metu.

Apsilankymas Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje suteiks ne tik dvasinį praturtinimą, bet ir leis pasinerti į turtingą Lietuvos istoriją bei kultūrą. Tai vieta, kurioje galima pajusti tikrąją Vilniaus miesto dvasią ir grožį.

Darbo laikas

  • Vilniaus arkikatedra bazilika atidaryta Nuo 07.00 iki 19.00 val., pamaldų metu lankytojai neleidžiami.
  • Koordinates: 54.685834, 25.287364

Nuotraukų šaltinis: © vilnius-tourism.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!