Pažintinis takas link Kačėniškės piliakalnio, esantis Švenčionių rajone, yra puiki vieta tiems, kurie nori susipažinti su Lietuvos istorija, gamta ir praleisti laiką aktyviai. Šis takas veda prie įspūdingo Kačėniškės piliakalnio, kuris yra vienas iš svarbiausių archeologinių paminklų Lietuvoje.

Kačėniškės piliakalnis yra datuojamas I tūkstantmečiu ir yra svarbus Lietuvos istorijos ir kultūros paminklas. Piliakalnis buvo naudojamas kaip gynybinė vieta, ir iš jo viršūnės atsiveria gražūs apylinkių vaizdai. Tai puiki vieta pasimėgauti ne tik istorija, bet ir nuostabiais gamtos peizažais.

Pažintinis takas prasideda netoli Kačėniškės kaimo ir yra puikiai pritaikytas lankytojams. Tako ilgis yra apie 2,5 km, ir jis yra gerai prižiūrėtas bei aiškiai pažymėtas. Takas vingiuoja per miškingas teritorijas, pelkes ir pievas, suteikdamas lankytojams galimybę pamatyti įvairią vietovės florą ir fauną. Informaciniai stendai išdėstyti palei taką supažindina lankytojus su vietos istorija, augalija ir gyvūnija.

Takas yra tinkamas įvairaus amžiaus lankytojams ir yra lengvai įveikiamas. Tai puiki vieta šeimoms, vaikams ir visiems, kurie mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje. Kelionės metu galima pailsėti specialiai įrengtose poilsio zonose su suolais ir staliukais.

Pasiekus piliakalnį, lankytojai gali pasigrožėti nuostabiais vaizdais ir susipažinti su šio istorinio objekto reikšme. Piliakalnio viršūnėje yra įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria vaizdas į apylinkes, miškus ir kaimus. Tai vieta, kurioje galima atsipalaiduoti, pasimėgauti gamtos grožiu ir pajusti Lietuvos istorijos dvasią.

Pažintinis takas link Kačėniškės piliakalnio yra lengvai pasiekiamas automobiliu ir yra puikus pasirinkimas dienos išvykai. Apsilankymas šiame take suteiks ne tik daug malonių įspūdžių, bet ir leis sužinoti daug naujo apie Lietuvos gamtą ir istoriją.

  • 0.8 km
  • Tinka su vaikais
  • Tinka / leidžiama su gyvūnais
  • Koordinates: 55.226642, 26.259616

Nuotraukų šaltinis: © sirveta.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!