Palangos Tiškevičių rūmai, esantys Palangoje, Lietuvoje, yra viena iš svarbiausių ir gražiausių miesto istorinių vietų. Pastatyti XIX a. pabaigoje, šie rūmai buvo garsios Tiškevičių giminės rezidencija. Rūmai yra puikus neoklasicistinės architektūros pavyzdys, apsupti nuostabaus Birutės parko.

Šiuo metu rūmuose įsikūręs Palangos gintaro muziejus, kuriame eksponuojama didžiausia pasaulyje gintaro kolekcija su įvairiais gintaro dirbiniais ir inkliuzais. Muziejus siūlo įdomią ir informatyvią ekskursiją po gintaro pasaulį, pritraukiančią tiek vietinius, tiek turistus.

Rūmus supantis Birutės parkas yra puiki vieta ramiems pasivaikščiojimams, su gražiai prižiūrėtomis alėjomis, tvenkiniais ir gėlynais. Parke taip pat stovi Birutės kalnas su koplyčia, kuri apipinta legendomis ir suteikia dar daugiau istorinio žavesio šiai vietai.

Palangos Tiškevičių rūmai yra ne tik kultūros ir istorijos paminklas, bet ir puiki vieta praleisti laiką, pasimėgauti meno kūriniais ir gražia gamta. Tai vienas iš svarbiausių Palangos lankytinų objektų, kurį verta aplankyti kiekvienam.

Nuotraukų šaltinis: © pamatykLietuvoje.lt, Audrius Mielkus

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!