Užutrakio dvaras su parku, esantis Trakuose, yra viena iš gražiausių ir įspūdingiausių vietų Lietuvoje, traukianti lankytojus savo istorija, architektūra ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Šis dvaras, įkurtas XIX amžiaus pabaigoje, yra vertingas kultūros paveldo objektas, kuris puikiai dera su aplinkine gamta ir suteikia unikalią galimybę pasinerti į praeities laikus.

Užutrakio dvaro rūmai buvo suprojektuoti garsaus lenkų architekto Józef Huss ir pastatyti grafo Juozapo Tiškevičiaus užsakymu. Rūmai pasižymi elegantišku neoklasicistiniu stiliumi, su puošniais fasadais, kolonomis ir simetriškais fasadais. Viduje galima pamatyti autentiškai atkurti interjerą su prabangiais baldais, meno kūriniais ir dekoratyviniais elementais, kurie atspindi to laikmečio didybę ir estetiką.

Dvaro parkas, suprojektuotas garsaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Édouard André, yra vienas iš gražiausių kraštovaizdžio parkų Lietuvoje. Parkas išsiskiria savo harmoningu dizainu, kuris sujungia natūralias gamtos formas su žmogaus kūryba. Čia rasite gražiai sutvarkytus takus, gėlynus, tvenkinius ir vaizdingas vietas, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Galvės ežerą ir Trakų salos pilį.

Lankytojai gali mėgautis ramiais pasivaikščiojimais parke, grožėtis nuostabiais kraštovaizdžiais ir atsipalaiduoti poilsio zonose su suolais. Parke taip pat yra įrengtos pikniko zonos, kur galima praleisti laiką su šeima ar draugais, mėgaujantis gamtos ramybe.

Užutrakio dvare ir parke dažnai vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, tokie kaip koncertai, parodos, edukaciniai renginiai ir festivaliai, kurie pritraukia daugybę lankytojų. Tai puiki vieta ne tik pasigrožėti istoriniu ir gamtos paveldu, bet ir dalyvauti kultūriniame gyvenime.

Užutrakio dvaras su parku yra lengvai pasiekiamas tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu iš Trakų miesto centro. Apsilankymas šiame dvare ir parke suteiks daug malonių įspūdžių, leis pasinerti į istorijos ir kultūros pasaulį bei mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais. Tai vieta, kurioje susilieja praeities didybė, architektūros grožis ir gamtos ramybė, suteikdama unikalią patirtį kiekvienam lankytojui.

Darbo laikas

  • III – VII 11.00 – 19.00
  • Koordinates: 54.659743, 24.943858

Nuotraukų šaltinis: © Trakų turizmo informacijos centras, seniejitrakai.lt, pamatykLietuvoje.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!