Šaltiškių molio karjeras, esantis Draginių kaime, Akmenės rajone, yra unikali ir įdomi vieta, pritraukianti lankytojus savo įspūdingu kraštovaizdžiu ir pramonine istorija. Šis karjeras yra vienas didžiausių molio karjerų Lietuvoje ir turi reikšmingą istorinę bei ekonominę vertę.

Molio karjeras išsiskiria savo neįprastais reljefo formavimais, didžiulėmis iškasomis ir tvenkiniais, kurie susiformavo eksploatacijos metu. Karjero teritorija apima didelį plotą, kurio dalys yra užtvindytos vandeniu, sudarant natūralius ežerus su žalsvu vandeniu, kuris sukuria neįprastą ir estetiškai patrauklų vaizdą. Tai puiki vieta fotografijoms, gamtos stebėjimui ir tiesiog ramiam poilsiui gamtoje.

Lankytojai gali pasivaikščioti aplink karjerą ir pamatyti įvairias molio sluoksnių struktūras, kurios atskleidžia įdomius geologinius procesus. Tai yra puiki galimybė sužinoti daugiau apie žemės gelmes ir pramoninius išteklius. Informaciniai stendai ir gidų paslaugos padeda lankytojams geriau suprasti karjero istoriją ir jo reikšmę.

Be savo geologinės vertės, Šaltiškių molio karjeras yra svarbus ir pramoniniu požiūriu. Molio ištekliai čia buvo naudojami įvairių statybinių medžiagų gamybai, o tai prisidėjo prie vietos ekonomikos plėtros. Tai vieta, kurioje galima susipažinti su pramonės istorija ir jos įtaka vietos bendruomenei.

Karjeras yra lengvai pasiekiamas automobiliu, ir čia yra pakankamai vietos automobilių stovėjimui. Apsilankymas Šaltiškių molio karjere suteiks daug malonių įspūdžių, leis pamatyti unikalius gamtos ir pramonės sukurtus kraštovaizdžius bei praturtins žinias apie geologiją ir pramoninę istoriją. Tai vieta, kuri tikrai verta dėmesio ir aplankymo tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams.

Papildoma informacija

  • Ekskursijas po karjerą vykdo „karjerais.lt”.
    Tel. nr.: +37068252867
  • Koordinates: 56.169535, 22.850588

Nuotraukų šaltinis: © Ventos regioninio parko direkcija

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!