Šiauriausias Lietuvos taškas yra įdomi ir svarbi geografinė vieta, esanti Šiaulių rajone, netoli Kuršėnų miesto. Ši vieta yra pažymėta specialiu akmeniniu ženklu, kuris simbolizuoja šiauriausią šalies tašką, esantį 56.4505 laipsnių šiaurės platumos ir 23.7491 laipsnių rytų ilgumos. Tai yra puiki vieta tiek vietiniams, tiek turistams, norintiems apsilankyti ir įamžinti savo buvimą Lietuvos šiauriausiame taške.

Šiauriausias taškas yra prieinamas ir lengvai atpažįstamas, o jo aplinka yra labai natūrali ir rami, suteikianti galimybę mėgautis gamtos grožiu. Netoliese esančios žymios vietos, tokios kaip Kuršėnų parkas ir dabartinė Kuršėnų miesto teritorija, taip pat vertos dėmesio dėl savo istorijos ir kultūros.

Tai, kad šis taškas nėra didelių turistų srautų traukos centras, suteikia galimybę ramiai ir be skubos ištyrinėti vietovę ir jos apylinkes. Tai puiki vieta trumpam apsistoti kelionės metu, o taip pat ir puikus pietų sustojimas aplinkiniuose kaimo turizmo sodybose ar kavinėse.

  • Rumbos, Biržų r.

Kaip atvykti

  • Šiauriausias Lietuvos taškas yra į šiaurės vakarus nuo Aspariškių kaimo. Iki Aspariškių galima atvažiuoti mašina, o toliau reikia eiti pėsčiomis pagal pakrantę. Lengviausia pasiekti plaukiant baidarėmis.
  • Koordinatės: 56.450162, 24.88521

Nuotraukų šaltinis: © nemunelis.lt

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!