Juozapinės kalva yra viena iš aukščiausių ir žinomiausių vietų Lietuvoje, esanti Medininkų aukštumose, maždaug 24 km į pietryčius nuo Vilniaus. Kalvos aukštis yra 292.90 m virš jūros lygio, ir ji buvo laikoma aukščiausia vieta Lietuvoje iki 2004 m., kai buvo nustatyta, kad netoliese esantis Aukštojas kalnas yra šiek tiek aukštesnis.

Juozapinės kalva įdomi ne tik dėl savo aukščio, bet ir dėl geologinės sandaros, kurią sudaro moreninis priemolis ir priesmėlis. Kalva yra susiformavusi per priešpaskutinį ledynmetį, o jos šlaitai yra lėkšti ir išraižyti raguvų. Kalvos šiaurinis šlaitas yra apaugęs mišku, suteikiantis jai dar daugiau natūralaus žavesio.

Juozapinės kalva taip pat yra įtraukta į Juozapinės valstybinį geomorfologinį draustinį, o jos teritorijoje yra įrengtas žiedinis takas, yra automobilių stovėjimo aikštelė, dviračių stovai ir suoliukai, leidžiantys mėgautis gamta ir vaizdais. Dėl šių ypatybių Juozapinės kalva yra populiarus lankytinas objektas tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams .

  • Juozapinė, Vilniaus r.
  • Koordinatės: 54.530972, 25.627086

Nuotraukų šaltinis: © Tomaš Staševskij

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!